RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nová Směrnice o energetické náročnosti budov – od roku 2020

Evropská komise tvrdí, že spotřeba energií v domácnostech patří k největším zdrojům emisí. Díky vhodnému zateplení a použití kvalitních materiálů je možné zlepšit energetickou náročnost budovy. Od roku 2020 tak bude platit nová Směrnice o energetické náročnosti budov, což bude mít dopad na nově postavené rodinné domy i v České republice.

Základem této nové směrnice je nařízení, že nově postavené rodinné domy musí mít o pětinu nižší energetickou spotřebu, než tomu bylo před rokem 2020. Musí tak splňovat normy pasivních a energeticky „nulových“ domů. Cíl je tedy jasný – snížit spotřebu energií v domácnostech.

Co směrnice přinese?

Hlavní změnou bude logicky nárůst cen nových rodinných domů. Odhaduje se, že se bude jednat o cca 10-15% zvýšení cen nových domů. Bude totiž nutné používat kvalitnější materiály k zateplení, okna s trojskly apod. Ve výsledku se nám však tato investici během několika let vrátí tím, že ušetříme za vytápění. Navíc můžeme využít program Kotlíkové dotace na nový kotel nebo další program Nová zelená úsporám, který nabízí dotace právě na dobře zateplené domy (na zateplení, na tepelná čerpadla, na solární panely apod.). Tato směrnice neplatí pro malé chaty a rekreační objekty.

Platí pro nové rodinné domy a pro rekonstrukce starých domů

Když už máte rodinný dům postavený, tato nová směrnice se vás netýká. Platí pro nové rodinné domy, které budou postaveny od roku 2020, ale platí i pro výrazné rekonstrukce a přestavby u již stojících rodinných domů.

8.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.