RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Nová zelená úsporám – státní dotace na „zelené“ bydlení

Státní program Zelená úsporám měl obrovský úspěch, proto vzniklo i pokračování – Nová zelená úsporám. Jestliže stavíte či renovujete dům, nebo jste ho v nedávné době rekonstruovali, možná máte šanci získat tuto dotaci. Cílem programu je zlepšit stav životního prostředí snížením produkce emisí znečišťujících látek a skleníkových plynů. Nová zelená úsporám podporuje snižování energetické náročnosti obytných budov (komplexní nebo dílčí zateplení), výstavbu či nákup domů s velmi nízkou energetickou náročností, environmentálně šetrné způsoby vytápění a instalaci obnovitelných zdrojů energie.

V praxi tedy můžete dotaci využít na renovaci domů, fasády, zateplení, střechu, okna či dveře. Program podporuje nízkoenergetické a pasivní domy, kde vám přispěje na solární systém, využívání tepla z odpadních vod, kotle na biomasu nebo třeba na tepelná čerpadla.

Zažádat je možné do konce roku 2021

Zažádat o dotaci u probíhající či dokončené stavby můžete do 31.prosince 2021, případně do vyčerpání prostředků, které jsou na program určené. Čím dříve tedy požádáte, tím větší šanci na zisk dotace máte. Žádosti se podávají elektronicky, ale je potřeba je vyplnit kompletně a bez chyb. Přijímány jsou totiž jen žádosti v úplném pořádku. Určitě se vyplatí konzultovat celý proces žádání o dotace s odborníkem, poradí vám i zkušený makléř.

Dotace vyplácí Státní fond životního prostředí, schválenou dotaci byste měli mít na účtu do 9 týdnů od podání žádosti. Nejvyšší možná dotace je 450 000 Kč, což je suma, na kterou mohou dosáhnout novostavby s nízkou energetickou náročností.

Samozřejmě je nutné splňovat kritéria programu. Abyste na dotaci dosáhli, je potřeba použít výrobky a dodavatele, kteří jsou v souladu s podmínkami programu.

Více informací naleznete na webu www.novazelenausporam.cz.

27.7.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.