RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Obálková metoda jako způsob prodeje nemovitosti

Když prodáváte nemovitost s realitní kanceláří, můžete se domluvit, že ji budete prodávat obálkovou metodou. Je to forma aukce, kdy zájemci nabídnou cenu, kterou jsou ochotni za nemovitost zaplatit. Dříve se tato informace předávala v zapečetěné obálce, dnes na to existují elektronické systémy. V obálce není jen cena, ale i další doplňující informace, které mohou nakonec rozhodnout.

Nevyhrává vždy nejvyšší cena

Většinou nejvyšší cena vítězí. Zajímavé však je, že nejvyšší cena nemusí vyhrát ve všech případech. Rozhodnutí o tom, komu se nemovitost prodá, leží čistě na majiteli nemovitosti. Kromě výše ceny mohou rozhodovat i jiná kritéria. Například nabídka rychlé platby, nebo třeba možnost delšího času na vystěhování.

Výhody a nevýhody obálkové metody

Hlavní výhodou je transparentnost, stejné šance pro všechny zájemce a hlavně maximální prodejní cena. Když je prodej dobře zorganizovaný, pak je výhodou i rychlost prodeje.

Mezi nevýhody patří hlavně náročná příprava a organizace, ale tu zajistí realitní kancelář. Zároveň musí realitní kancelář přivést co nejvíce zájemců, aby byl prodej efektivní. Organizátor musí být maximálně důvěryhodný, aby vše proběhlo férově a podle daných pravidel.

Obálkové metody v zahraničí

V České republice se obálková metoda pro prodej nemovitostí tak často nepoužívá. Zatím. V zahraničí, hlavně ve vyspělých zemích, se jedná o běžnou praxi. V USA, v Kanadě, v Austrálii, ve Skandinávii, v Anglii, ale také v Německu a dalších zemích se obálková metoda používá běžně nebo alespoň stále častěji.

Prodej nemovitosti obálkovou metodou je zajímavá varianta. Ideální je si o tom promluvit se svým makléřem a zvolit takovou strategii prodeje, která bude nejúspěšnější.

14.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.