RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Od 1.9.2022 začne platit zákaz topení tuhými palivy v kotlích I. a II. emisní třídy

Když máte starý kotel na tuhá paliva, na uhlí a na dřevo, pak zbystřete. Už se pomalu blíží termín, do kdy je potřeba kotel vyměnit. I když je kotel funkční, tak od 1.září 2022 začne platit zákaz topení tuhými palivy v kotlích I. a II. emisní třídy. Jedná se hlavně o staré uhelné kotle s ručním přikládáním, ale také zastaralé prohořívací nebo odhořívací kotle na dřevo, což jsou kotle bez ventilátoru, který řídí přívod spalovacího vzduchu.

To je nepříjemné hlavně v obcích bez plynofikace, když kupujete starou chalupu, tak výměnu starého kotle zařaďte do svých plánů. Odborníci tvrdí, že se to bude v Česku týkat cca 250 000 kotlů.

Výměna všech kotlů na tuhá paliva vyrobená před rokem 2000

Bez výjimky musí být do 1.9. 2022 vyměněny všechny kotle na tuhá paliva, které byly vyrobeny před rokem 2000. Prakticky všechny ručně přikládané kotle vyrobené v letech 2000 až 2010 musí být také vyměněny. Od uvedeného data mohou zůstat jen kotle ve vyšších emisních třídách. Informace o emisní třídě je na výrobním štítku kotle.

Nový kotel nebo jiné vytápění?

Dnes je na trhu spousta variant, jak dům vytápět - nový plynový kotel, elektrokotel, tepelná čerpadla, moderní automatický kotel na tuhá paliva aj. Musíte sami zvážit, co se vám finančně vyplatí, co je technicky možné a jaká varianta je optimální. Dřevo a tuhá paliva jsou v Česku hodně oblíbená, hlavně na vesnicích. Každopádně čas povinné výměny se blíží.

27.12.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.