RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Odhad pronájmu – kolik si můžete za pronájem říct

Máte byt, dům nebo jinou nemovitost k pronájmu? Určitě uvažujete, kolik si nastavit měsíční nájem. Můžete ho určit sami a střílet tak trochu od boku, nebo můžete oslovit některou realitní kancelář, aby vám s určením ceny pomohla. Například REMAX Delux v Brně vám takový odhad pronájmu udělá zdarma. Nemusíte nutně ani využít služby této realitky. Samozřejmě můžete, najdou vám i spolehlivého nájemníka.

Ceny pronájmu klesají

V dnešní specifické koronavirové době se zvyšuje počet bytů, které se nabízejí k pronájmu. Jedním z důvodů je radikální omezení turismu, takže byty, které byly nabízeny cizincům přes Airbnb, se dostávají do nabídky dlouhodobých pronájmů. A tím, že je bytů k pronájmu více, vzniká logicky konkurence, která tlačí ceny pronájmů dolů. Co s tím? Nic moc, je potřeba pronajímat za férovou cenu, nešponovat cenu zbytečně nahoru. V takovém případě nájemníky najdete. Ať už sami ve svém okolí nebo přes realitní kancelář.

Nájem plus zálohy na energie

Když pronajímáte byt, budete určovat dvě částky, které musí nájemník platit. První je nájemné, které jde do vaší kapsy. A druhá jsou zálohy na služby. Ty můžete přepsat na nájemníka (jde to lehce i online), nebo je budete platit vy, a od nájemníka budete pouze vybírat peníze. Jednou za rok se pak při vyúčtování vyrovnáte. Záleží na vás, co vám a nájemníkům více vyhovuje. Určitě je však potřeba mít vše ošetřeno v nájemní smlouvě, kterou vám opět může připravit realitní kancelář.

Spolehlivý nájemník je důležitější než vyšší nájem

Nedívejte se jen slepě na výši nájemného, ale myslete i na nájemníky. Určitě oceníte slušné a spolehlivé lidi, kteří budou nejen platit včas, ale také vám byt nebo jinou nemovitost nezničí. Když se dohodnete na dlouhodobějším pronájmu, tím ještě lépe.

16.10.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.