RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Odklad splátek hypotéky v době koronaviru

Informace se v současné situaci rychle vyvíjejí a mění. Pojďme se podívat, jak je to na konci března 2020 s možností odkladu splátek hypotéky kvůli koronaviru. Když máte v důsledku vyhlášeného nouzového stavu problémy se splácením hypotéky, většina bank vám nabízí splátky si o 3 měsíce odložit. Každá banka k tomu přistupuje jinak a my jsme pro vás připravili přehled aktuálních postojů jednotlivých bank:

  • Komerční banka. Odklad je možný na 3 měsíce a týká se jen splátek jistiny. Jednotlivé případy budou řešeny individuálně. Žádosti se řeší pouze online na webu Komerční banky.
  • Česká spořitelna. Žádosti se řeší online. Odklady splátek (úvěrů i hypoték) budou možné na 3 měsíce. Akce začne platit od 1.4.2020. Máte možnost si o tyto odklady zažádat pouze v průběhu dubna (nabídka potrvá nejspíše jen jeden měsíc). Máte-li sjednané pojištění schopnosti splácet úvěr, bude ho po dobu 3 měsíců místo vás platit banka sama.
  • Hello Bank. Můžete svou žádost o odklad splátek úvěru poslat elektronicky. Banka bude každou žádost řešit individuálně, takže šanci na odklad máte.
  • Moneta Money Bank. Online vyplňte žádost o 3 měsíční odklad splátek a doručte jej nejpozději 10 dní před první splátkou, kterou chcete odložit. Úvěr se bude dále úročit, ale bance v těch třech měsících nemusíte nic platit. Banka vám prodlouží splatnost úvěru o 4 měsíce (3 odložené plus jeden navíc).
  • Raiffeisenbank. Každý případ se bude posuzovat individuálně. Žádosti posílejte online, vyhodnocení přijde během několika dní.
  • Equa Bank. Zatím lze zažádat o odklad jedné splátky jistiny a to ne u nejbližší splátky, ale až u druhé splátky.
  • Hypoteční banka. Banka zatím na přesném návodu, jak zažádat o odklad splátek, pracuje. Ráda by jej představila v nejbližších dnech.
  • Modrá pyramida. Fyzické osoby a podnikatelé mohou žádat o odklad 3 měsíčních splátek online.
  • UniCredit Bank. Banka umožní klientům odklad splátek hypoték, nejdříve však za měsíc duben. Požadavek na odklad splátky je nutné zadat nejméně 15 dní před datem splátky. Vše se řeší online.

Další banky mají buď podobný systém, nebo na technickém řešení ještě pracují. Obecně lze žádat o 3 měsíční odklad splátek, nejlépe elektronicky. Čím dříve zažádáte, tím větší šance, že se vám odloží už dubnová splátka. Sledujte web své banky, protože banky situaci sledují a informace aktualizují.

30.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář REMAX Delux Křenová 40

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.