RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Oznámení o získání příjmu, který bude použit na vlastní bytovou potřebu

Nový, nepovinný, ale užitečný formulář „Oznámení o získání prostředků, které budounebo byly použity na obstarání vlastní bytové potřeby“ ve formátu PDF, vydalo v říjnu 2022 Generální finanční ředitelství. Tiskopis můžete využít pro splnění jedné ze zákonných podmínek pro osvobození příjmu, který byl nebo bude v zákonem stanovených lhůtách použit na obstarání vlastní bytové potřeby.

Novelou zákona o daních z příjmů došlo od zdaňovacího období roku 2021 ke změně podmínek pro možnost uplatnění osvobození příjmu z prodeje rodinného domu nebo jednotky podmíněného vynaložením získaných prostředků na obstarání vlastní bytové potřeby.

Oznámení o získání příjmu, který bude použit na vlastní bytovou potřebu

Pokud prodávající rodinného domu nebo jednotky v nich měl bydliště bezprostředně před prodejem méně než 2 roky, nebo není splněn časový test mezi dobou nabytí a prodejem, existují pro nárok na osvobození takového příjmu od daně z příjmů fyzických osob 2 podmínky:

  • Použití získaných prostředků na obstarání vlastní bytové potřeby
  • Podání oznámení o získání těchto prostředků poplatníkem správci daně do konce lhůty pro podání daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém k získání prostředků došlo (za rok 2022 tak do 3. 4., popř. 2. 5. či 3. 7. 2023).

K bodu 2 tak slouží uvedený tiskopis, který je nepovinný, ale pro účely splnění zákonných podmínek se jeví jako praktický.

10.1.2023

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.