Převzetí hypotéky?

Aktuální vysoké úrokové sazby na nově poskytovaných úvěrech vrátili do hry téměř již zapomenutý produkt, kterým je převzetí hypotečního úvěru. S touto situací se můžete setkat například při prodeji nemovitosti, kdy je prodávaná nemovitost zatížena hypotékou a dlužníkem na tomto úvěru je prodávající. Pokud je úroková sazba výrazně nižší než aktuálně nabízené sazby a do konce fixace původní hypotéky prodávajícího zbývá zajímavá doba (např. rok a více), pak pro kupujícího může být varianta převzetí hypotéky po prodávajícím velmi zajímavým řešením, jak se vyhnout vysokým splátkám při aktuálních úrokových sazbách.

Převzetí hypotéky má však jedno zásadní omezení, stávající hypotéku, tedy přesně řečeno zůstatek její jistiny musí nový klient (náš kupující) převzít za zcela totožných podmínek jaké hypotéka má. Není tedy možné hypoteční úvěr pro kupujícího, jakkoliv upravovat – zejména navyšovat objem nebo prodlužovat splatnost, případě upravovat délku fixace nebo jakékoli jiné parametry.

Současně je nutné upozornit na skutečnost, že banka bude u nového klienta zkoumat jeho úvěruschopnost (bonitu) zcela standardním způsobem jako by se jednalo o nový úvěr. Jednoduše řečeno, klient musí splnit aktuální úvěrové parametry DSTI, DTI, LTV, a také bonitně splnit nároky za aktuálních úrokových sazeb.

Omezením je také skutečnost, že aktuálně převzetí poskytuje pouze Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta Money Bank a Oberbank.

27.9.2022

O mně

 

Každý z nás denně zažíváme nové věci a stále se učíme, jak se vypořádat s každodenními výzvami, které nám život přináší. Ve světě obchodu se pohybuji 18 let a každý další den je i pro mě novou výzvou a zkušeností, kterou přijímám s pokorou a cílem být lepším člověkem. Moje práce mě naplňuje a jsem rád, že mohu říci „práce je mi radostí“ !

 

V mém podnikání se odráží empatie, profesionalita a maximální odpovědnost za plnou spokojenost mého klienta. Zajišťuji pro Vás profesionální práci fotografa, 2D i 3D půdorysy, home-staging, video-prohlídky, prohlídky s dronem i prezentaci na sociálních sítích a renomovaných inzertních serverech. Vše, co dělám, provádím naplno a s jasným cílem prodat Vaši nemovitost za nejvyšší možnou cenu!

 

Díky společnosti RE/MAX, která je lídrem na světovém realitním trhu, je moje neustálé vzdělávání zárukou kvality poskytovaných služeb. Jsem hrdý na to, že mohu být v týmu plného profesionálů v naši realitní kanceláři Delux.

 

Někdo říká, že cesta k cíli není důležitá, ale pro mě právě ta cesta je cíl. Každá vede jinými zákoutími, každá bude vždy jiná ať už vybereme jakýkoliv směr. Se mnou budete vždy bezpečně našlapovat s přesně daným cílem. Vaše plná spokojenost je mým nejlepším doporučením.

 

Na mne se můžete spolehnout!

Certifikáty

195x200_RMX_SILVER 195x200_RMX_Aukcni_specialista 1. STUPEŇ - Jan Konečný REMAX Realitní kancelář roku Morava

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.