RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Pěkná zahrada zvyšuje hodnotu nemovitosti

Mít hezkou a udržovanou zahradu je příjemné. Když uvažujete o prodeji domu, je dobré se s předstihem zamyslet i nad zahradou. Ta je často pro zájemce tím pomyslným jazýčkem na vahách, když se rozhodují mezi dvěma srovnatelnými nemovitostmi. I proto se vyplatí o zahradu pečovat, nebo investovat do zahradnické firmy, která vaši zahradu zkrášlí. Důležité také je, v jakém stavu je altánek a další menší stavby na zahradě.

Úklid zahrady

Ještě před první prohlídkou se podívejte kritickým okem na svou zahradu. V první řadě se pokuste odstranit zbytečné věci, které se na ní hromadí. Různé harampádí odvezte do sběrného dvora, staré dřevo, nábytek (a další věci vhodné na oheň) spalte. Věnujte zahradě trochu energie i klidně peněz, zvýší to hodnotu celé vaší nemovitosti, kterou chcete prodávat.

Údržba trávníku a prořezávka stromů

Když je trávník pravidelně sekaný, vypadá zahrada mnohem lépe. Nemusíte mít posekaný trávník všude, nějaká část může být tzv. permakulturní, pro přírodu jen dobře. Ale v okolí domu by měl být trávník posekaný a příjemný na pohled. Opět vám mohou pomoci zahradníci. Stromy a keře by měly vypadat udržovaně. Pozvěte si odborníky, kteří prořežou stromy a zkrášlí vaši zahradu za jediný den. Je to investice pár tisíc korun, ale první dojem ze zahrady se značně zlepší. A první dojem prodává!

Altánky, kůlny, skleníky

Když máte na zahradě zapomenuté rozpadající se konstrukce (kůlny, skleníky, přístřešky), zahradě to jen škodí. Co se dá, to svépomocí zlikvidujte, zvýšíte tak opravdu hodnotu vaší nemovitosti. Udržovaná zahrada dodává domu nejen hodnotu, ale je to i vizitka majitele. Potencionální kupci uvažují následovně: „Když se stará o zahradu, stará se i o dům.“

Obecně tedy platí, že při prodeji domu nezáleží jen na stavu domu, ale také na stavu přilehlého okolí. I pěkný dům může neudržovaná zahrada táhnout cenově dolů.

25.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.