RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Podle čeho lidé vybírají realitní kancelář

Prodej nebo nákup nemovitosti je pro většinu lidí velká věc. Když uděláme chybu, může nás to stát dost peněz. I proto jsme při výběru realitní kanceláře nebo konkrétního makléře opatrní. Pro většinu z nás je základem důvěryhodnost a zkušenosti realitní kanceláře. V tomto článku se podíváme, podle čeho si lidé nejčastěji realitní kanceláře vybírají. Začněme tedy od toho nejdůležitějšího:

  1. Reference od známých. Suverénně nejčastěji si lidé vybírají realitní kancelář na doporučení svého okolí. Pozitivní reference od kamarádů a známých jsou tím, co nás nasměrují ke konkrétní realitce. Díky zkušenosti známých si můžeme udělat představu o tom, jak spolupráce s danou realitní kanceláří probíhá.
  2. Reference na internetu. Když nám nikdo ze známých neporadí nebo chceme jít vlastní cestou, díváme se na internet. Na webové stránky realitek, na diskusní fóra, používáme i sociální sítě. Můžeme vybrané makléře oslovit a vybrat si z více možností.
  3. Pověst a historie značky. Často se také rozhodujeme podle značky. Některé realitní kanceláře fungují po celém světě a jsou tak důvěryhodnější. Je dobré se podívat i na historii a vůbec na dobré jméno dané realitní kanceláře nebo makléře.
  4. Certifikovaný odhadce nemovitostí (realitní makléř). Spousta lidí si myslí, že je lepší, aby byl jejich makléř zároveň certifikovaným odhadcem nemovitostí.
  5. Členství v profesní organizaci. Pro některé je důležité i aktivní členství realitní kanceláře v Asociaci realitních kanceláří, v Realitní komoře ČR nebo v České komoře realitních kanceláří. Zvyšuje to jejich důvěryhodnost.

Hlavní je důvěryhodnost

Jelikož se jedná o velké peníze, realitní kanceláře a makléři musí působit hlavně spolehlivě a důvěryhodně. Ruku v ruce s důvěrou by měly jít samozřejmě schopnosti a zkušenosti. Tedy prokazatelné výsledky, historie prodaných nemovitostí a spokojení klienti. Když si vybíráte realitní kancelář, sejděte se osobně a určitě i sami vycítíte, jestli je to ono.

5.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.