RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Podle čeho si vybrat makléře

Spolupráce s makléřem se rozhodně vyplatí. Při prodeji nemovitosti jde o velké peníze, není zde prostor pro chyby. I proto je nejlepší mít na své straně schopného profesionála, který vás celým prodejem bezpečně provede. Pojďme se podívat na několik tipů, podle čeho si vybrat toho pravého makléře:

  • První dojem a sympatie. U makléře je důležité také to, abyste si padli do oka. Musíte mu důvěřovat, hodí se, abyste se viděli rádi a byl vám sympatický. Jestli vám makléř sedí, to nejspíše vycítíte hned na první schůzce.
  • Spolehlivost a profesionalita. Ještě, než závazně podepíšete zprostředkovatelskou smlouvu, zkuste vycítit, jestli jste opravdu narazili na profesionála, který je spolehlivý, dodržuje termíny, a vypadá a chová se profesionálně.
  • Ať je makléř lokální. Nemusíte vybrat makléře ze stejné vesnice, ale měl by místo znát, ideálně aby už ve vašem okolí nějaké nemovitosti prodával. Každá oblast se trochu liší, takže se vám bude hodit, když to tam bude váš makléř znát.
  • Zkušenosti a reference. Velmi důležitá jsou samozřejmě i léta praxe v oboru, zkušenosti i pozitivní reference. Když vám konkrétního makléře doporučil váš známý, už to je ta nejlepší reference. Hned máte důvod makléři věřit. Přesto si makléře prověřte.
  • Výše provize není tak důležitá. Když zvolíte spolupráci s makléřem, který si řekne o nejmenší provizi, není to vždy dobře. I makléř potřebuje být motivován a férově odměněn. Vyšší provize taky velmi často znamená, že dáváte více peněz na propagaci a celý proces prodeje nemovitosti.
  • Ten, kdo navrhne nejvyšší prodejní cenu, nemusí být nejlepší. Je to stará finta horších makléřů. Přestřelit cenu a tím si získat klienta. Vy sice chcete utržit maximum peněz, s nereálnými požadavky však zažijete jen problémy. Sice pak můžete cenu snížit, ale zájemci, kteří už inzerát viděli, se na něj znovu dívat nebudou, ztratíte je.

Každopádně se vyplatí zvolit jen jednu realitní kancelář nebo makléře, a dát mu důvěru.

29.4.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.