RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Posudek pro notáře k dědickému řízení

Když musíte řešit dědictví, budete nejspíše řešit i nemovitosti. Buď jejich rozdělení, prodej nebo jen přepis. Při dědickém řízení budete pro notáře potřebovat znalecký posudek o ceně nemovitosti. Takový posudek vám nejlépe zajistí realitní kancelář, která vám může následně pomoci i s prodejem nemovitosti. Například u brněnské realitní kanceláře RE/MAX Delux dostanete znalecký posudek za 2 000 Kč + DPH, což je velmi příznivá cena, kterou vám žádný soukromý odhadce nenabídne. K ničemu se tímto nezavazujete.

Co takový znalecký posudek obsahuje

Profesionální posudek pro notáře do dědického řízení obsahuje pečlivou analýzu podobných již prodaných nemovitostí v dané oblasti v poslední době. Jsou zde i další důležité informace, které vedou k určení prodejní ceny vaší nemovitosti pro potřeby notáře. Tento znalecký posudek (odhad nemovitosti) můžete použít i k jiným právním úkonům, pro exekuce, dělení majetku, při rozvodech nebo i při obyčejném prodeji nemovitosti. Notář na základě posudku určí cenu nemovitosti, která bude uvedena v dědickém řízení.

Jak probíhá prodej nemovitosti z dědictví

Když jako dědic plánujete zděděnou nemovitost prodat, ideální je obrátit se na spolehlivou realitní kancelář. Ta vás celým prodejem bezpečně provede. Společně určíte prodejní cenu a realitka vám sežene kupce. Kupní smlouvu lze podepsat až v okamžiku nabytí právní moci dědického rozhodnutí. Když má nemovitost několik spoluvlastníků, kupní smlouvu musí podepsat všichni. Na druhou stranu majetek nabytý dědictvím není součástí společného jmění manželů, takže souhlas manžela nebo manželky k prodeji nepotřebujete. Alespoň oficiálně.

Když už seženete kupce a dohodnete se na všech podmínkách nejen s ním, ale i se spoluvlastníky, přichází na řadu byrokracie, kterou vás opět nejlépe provede zkušený makléř. Řeší se kupní smlouva, úschova peněz, zápis do katastru nemovitostí a spousta dalšího. Nechte se celým procesem provést zkušeným a spolehlivým makléřem.

30.10.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.