RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Potřebuje každé dítě vlastní pokoj?

Takovou otázku si musí každá rodina položit sama. Záleží na počtu dětí, na jejich věku, na tom, jaký je mezi nimi věkový rozdíl, i na tom, jaké máte finanční možnosti. Obecně však platí, že každé dítě vlastní pokoj nutně nepotřebuje, ale vlastní koutek, nebo jiný prostor, ano. Obzvláště v pubertě si dítě potřebuje někam samo zalézt, ale nemusí to být vždy jen vlastní pokoj.

Levnější a menší dům

Když nedopřejete každému dítěti vlastní pokoj, dokážete postavit menší a levnější dům. Nezadlužíte se tolik, neztratíte tak tolik ze své svobody. Protože když musíte každý měsíc platit hypotéku 20 000 Kč nebo 12 000 Kč, je to rozdíl. Počítejme například s rodinou, která má 3 děti. Možná stačí i takové rodině postavit si dům, kde bude dole velký obývací pokoj s kuchyní a malá pracovna, a nahoře dva menší podkrovní pokoje.

V takovém uspořádání se dají dělat s pokoji věci. Dole bude prostor pro setkávání rodiny. V malém spodním pokoji může být pracovna a zároveň ložnice (dokud děti neodejdou z domu). Nahoře si pak oba dva pokojíčky mohou rozdělit všechny 3 děti. Někdy jsou spolu v jednom pokoji holky a v druhém kluci, jinde to mají uděláno tak, že se třeba po půl roce pokoje střídají (a tím i to, kdo bude mít pokoj sám pro sebe).

Rodina je více pohromadě

Výhodou menších domů s méně pokoji je to, že rodina je více pohromadě. Tím se od sebe rodiče a děti tolik neoddálí. Samozřejmě záleží na konkrétní rodině, ale představa, že se děti zavírají do svých pokojů a vylézají jen na jídlo, není rodičům většinou moc příjemná.

Je tady ještě další možnost, jak takový menší dům využívat – jeden pokoj může mít více funkcí. Může fungovat jako pracovna, ložnice, pokoj pro hosty, herna pro děti … Jak si pokoj uzpůsobíte, tak bude fungovat.

Stavět velké domy, hodně se zadlužit, celý život splácet a pak být ve velkém domě sám, není vždy ta nejlepší varianta. Logičtější se zdá stavět menší domy, zvládnout náročnější období s dětmi, a mít na stará kolena menší dům a žádný dluh.

9.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.