RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Potřebujete odhad nemovitosti?

Odhad ceny nemovitosti budete potřebovat v mnoha situacích – při darování nemovitosti, při koupi či prodeji nemovitosti, při žádosti o hypotéku, u dědictví, při rozvodech, u soudních sporů, v exekučním řízení i jindy. Odhad nemovitosti vám může zajistit realitní kancelář, která vám bude pomáhat s prodejem nemovitosti, můžete oslovit nezávislého odhadce nemovitostí, nebo například u hypotéky dostanete seznam certifikovaných odhadců, které daná banka akceptuje. Každopádně faktem je, že cena, na kterou odhadce vaši nemovitost nacení, má velký vliv na hypotéku, prodejní cenu nemovitosti apod.

Realitní kancelář, banka nebo soukromý odhadce

Nejlepší je vše řešit se svou realitní kanceláří. Ti buď odhad sami provedou (mají vlastní odhadce) nebo ho alespoň zajistí u spolehlivého externího odhadce. Odhady nemovitostí provádějí soukromí odhadci, odhadci, kteří jsou vázáni k jednotlivým bankám či soudní znalci. Samozřejmě záleží na tom, k čemu odhad potřebujete. V některých případech totiž ani profesionálního odhadce nepotřebujete, můžete využít například starší odhad ceny dané nemovitosti, nebo odhad vyčíst pomoci tabulkové metody, která se využívá především při oceňování bytů ve velkých městech. Je-li však nutné kulaté razítko, budete muset zaplatit soudního znalce.

Cena odhadu nemovitosti

Odhadci nemovitostí si obvykle účtují cenu podle typu a velikosti nemovitosti. U bytů a rodinných domů byste se však měli vejít do 5 000 Kč. U těch menších se cena pohybuje kolem 3 000 Kč. U realitních kanceláří může být už tato služba zahrnuta v ceně, kterou si účtuje za úspěšný prodej vaší nemovitosti. Odhad nemovitosti zabere zkušenému odhadci maximálně několik dní, záleží však na tom, kolik má času. Obvykle vám odhad dodá do dvou týdnů.

Odhad ovlivní hypotéku i prodejní cenu nemovitosti

Ocenění vaší nemovitosti je dost důležité. Jednak pro určení tržní ceny, ale také při získání hypotéky. I proto je nejlepší konzultovat výběr odhadce s vaší realitní kanceláří. Pokud je to v jejich silách, ideální je, když odhadce sama zajistí, případně se mu vyhne, je-li to možné.

Spolupracujte s osvědčenou a férovou profesionální realitkou. Můžete na tom jen vydělat!

4.9.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř remax

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.