RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Povinné pojištění a kvalifikace makléře

V tomto speciálním roce 2020 vešel v platnost mimo jiné také realitní zákon, který poprvé činnost makléře nějak reguluje. Respektive zavádí nějaká pravidla. Ze zákona pro makléře vyplývají také dvě docela zásadní věci, které se týkají pojištění a kvalifikace makléře. V tomto článku se na ně blíže podíváme.

Povinné pojištění makléře

Zákon jasně uvádí, že každý realitní zprostředkovatel má povinnost mít po celou dobu výkonu své činnosti pojištění pro případ nutnosti nahradit klientovi újmu. A co je nejdůležitější, limit pojistného plnění musí být nejméně 1 750 000 Kč na jednu pojistnou událost, a minimálně 3 000 000 Kč v případě souběhu více pojistných událostí. Je to logické, že stát vyžaduje určitou ochranu klientů, a navíc to podporuje i celkovou profesionalitu makléřů a realitních kanceláří celkově.

Kvalifikační dovednosti makléřů

Dalším zákonným požadavkem je kvalifikace, kterou musejí mít makléři, kteří chtějí toto povolání vykonávat. Už od července 2020 musí makléři ohlásit živnostenskému úřadu vázanou živnost "Realitní zprostředkování". K tomu je potřeba doložit doklady, které budou prokazovat splnění podmínky odborné způsobilosti pro provozování realitního zprostředkování. Mezi tyto doklady mohou patřit i vysokoškolské diplomy v oborech, které souvisejí realitami, ale i certifikáty různých kurzů apod.

Cílem obou těchto podmínek je zkvalitnit služby makléřů, odstavit z oboru amatéry či dokonce podvodníky, zlepšit a budovat dobré jméno celé makléřské obce, a v neposlední řadě chránit i obyčejné lidi, kteří si služby makléřů platí, a doteď neměli žádné záruky!

Když chcete prodávat, kupovat nebo pronajímat nemovitost, a budete spolupracovat s makléřem či realitní kanceláří, vyplatí se oslovit realitku, která působí po celém světě. Ta má dobré jméno, a můžete se spolehnout na její profesionalitu.

27.11.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.