RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Povinné pojištění makléřů nejpozději do 22.6.2020

Nový zákon o realitním zprostředkování dává makléřům povinnost být pojištěn pro případ povinnosti nahradit klientovi způsobenou újmu. Toto pojištění si musí makléři vyřídit nejpozději do 22.6.2020. Poté do 10 pracovních dní od uzavření této pojistné smlouvy mají makléři povinnost zaslat ověřenou kopii Ministerstvu pro místní rozvoj. Když makléř nebude mít pojištění vyřízeno, hrozí mu dle zákona sankce až milion korun.

Pojištění pro makléře, kteří pracují pod RK

Spousta makléřů pracuje pod některou realitní kanceláří. V případě, že podnikají na základě písemně uzavřené smlouvy s jinou právnickou osobou (realitní kanceláří), a služby nabízí výhradně jménem této právnické osoby nebo pod svým jménem s využitím obchodního jména či obchodní značky takovéto právnické osoby, pojistné limity, ke kterým se dostaneme níže, se snižují na polovinu. Jinak však i pro tyto makléře platí zákonná povinnost pojistit se v daném termínu.

Minimální limity pojištění makléřů

Limity plnění jsou jasně dané. Jedná se o 1 750 000 Kč na jednotlivou pojistnou událost, a nejméně 3 500 000 Kč v případě souběhu více pojistných událostí během jediného roku. To jsou však minimální limity, rozumnější je být logicky pojištěn na vyšší částku. Existuje tady ještě jedna podmínka. Spoluúčast (je-li sjednána), nesmí překročit částku 5 000 Kč nebo 1 % z celkové výše pojistného plnění.

Povinné pojištění makléřů si můžete sjednat prakticky u každé pojišťovny za různých podmínek. Můžete se samozřejmě nechat i připojistit tak, aby pojištění krylo i další možné škody, které můžete jako makléř způsobit (úrazy, škody na majetku apod.). Základní povinné pojištění makléřů by mělo zahrnovat pojištění budov, vybavení i odpovědnosti. Pro klienty doporučujeme spolupracovat jen s makléři, kteří splňují tyto zákonné standardy!

12.6.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Povinné pojištění makléřů remax

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.