RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Pozemek u vody může být sen i noční můra

Bydlení u potoka, u řeky, u jezera, u rybníka nebo třeba u moře je hodně specifické. Voda je bonus navíc, ale zároveň je to i možné riziko. Každopádně je takový pozemek u vody odlišný od jiných pozemků. Když uvažujete o koupi pozemku u vody, kromě výhod se podívejte také na možná rizika. Kupovat dům v záplavové oblasti například není moc rozumné. Na druhou stranu, ne každý potok nebo řeka se v daném místě může vylít z břehů. Navíc si dům můžete postavit dále od vody, na vyvýšeném místě.

Krásné bydlení u vody

Voda dává bydlení jiný rozměr. U vody je lepší vzduch, přitahuje více života (tedy včetně nepříjemných komárů), má uklidňující zvuk. V některých případech můžete vodní tok využít k získávání čisté energie, ve vodě se můžete osvěžit nebo v ní chytat ryby. Voda se stane součástí vašeho života, což oceníte hlavně v suchých letech, která v poslední době pravidelně přicházejí.

Když nemáte přímo na pozemku vodu, můžete si alespoň vytvořit (nebo nechat vytvořit) zahradní jezírko, okrasné, koupací nebo i s rybami. Rozhodně je hezčí než klasický bazén.

Voda jako hrozba

Samozřejmě není ve všech oblastech výhodné, bydlet moc blízko vody. Obzvláště v oblastech, kde se řeka může vylít z břehů nebo potok vystoupat v období dešťů tak, že ohrožuje i váš dům. Takovým místům se raději vyhněte, i když se logicky prodávají za nižší ceny. Když máte malé děti, které ještě neumějí plavat, je potřeba si na vodu dát taky trochu pozor. A v zimě, když rybník nebo potok zamrzne, je nutné děti zase hlídat více než obvykle.

Voda na pozemku nebo v bezprostřední blízkosti pozemku je na jednu stranu výhodná a krásná, na druhou stranu však může být i nebezpečná. Záleží na konkrétním místě a také na tom, jací jste a co je pro vás důležité.

2.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář REMAX Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.