RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Právní prověrka a technická inspekce vybrané nemovitosti

Když se chystáte koupit nemovitost, čeká vás spousta kroků. Zajištění financování, výběr lokality a konkrétní nemovitosti, a také právní prověrka a technická inspekce vybrané nemovitosti. Aby člověk nebyl překvapen a měl jistotu, že nekoupil zajíce v pytli, je důkladná kontrola technického i právního stavu opravdu nutná.

Když řešíte nákup nemovitosti s realitní kanceláří, měla by být tato služba samozřejmostí. Ale když nakupujete nemovitost na vlastní triko, tady je potřeba se poradit a ideálně i oslovit odborníky.

Právní prověrka

Jestli vše sedí z právního hlediska, zjistí buď zkušený makléř, nebo profesionální právník. Právní prověrka zjistí exekuce a jiné právní vady na nemovitosti. Právník pracuje s registry dlužníků, s katastrem nemovitostí a s dalšími registry a institucemi. Kompletně si proklepne nemovitost i prodávajícího. Samozřejmě jen legálně a v rámci dostupných zdrojů.

Technický stav nemovitosti

Makléř nebo jiný odborník na technický stav budov na místě prověří, jaký je ve skutečnosti technický stav vámi vybrané nemovitosti. Součástí takového posudku je vyčíslení nákladů na opravy zjištěných vad, případně i požadované rekonstrukce. Inspekce nemovitosti nezabere spoustu času, stačí 1-2 hodiny a odborník zjistí vše podstatné. Výsledkem pak bude zpráva, která vám pomůže s vyjednáváním i s rozhodováním o koupi dané nemovitosti. Jenom pozor, aby než si necháte vyhotovit technickou zprávu nekoupil nemovitost jiný zájemce, musíte jednat rychle…

Spolupráce s realitní kanceláří

Když budete spolupracovat s realitní kanceláří, právní prověrka bude nejspíše v ceně za její služby. Plus vám samozřejmě poradí s výběrem nemovitosti, nebo vám najdou dokonce nemovitost přímo dle vašich požadavků. Makléř vám pomůže i s veškerou byrokracií a společně dovedete nákup nemovitosti bezpečně ke zdárnému konci.

14.5.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář z Brna

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.