V letošním roce se setkáváme se stále vyšším počtem lidí, kteří nedosáhnou na hypotéku. Faktem je, že banky jsou v posuzování žadatele o hypotéku přísnější než dříve. Kladou si nejrůznější podmínky a lidé pak třeba i nečekaně na svou hypotéku nedosáhnou. V takovém případě přichází velký tlak a zklamání, hlavně tehdy, když už máte vyhlédnuté nové bydlení. I když na hypotéku nedosáhnete, existují i jiné způsoby, jak peníze získat, ale to už potřebuje čas. Mezitím bude váš byt nejspíše v trapu. I proto je dobré řešit financování dříve než výběr konkrétního bytu.

Proč nedosáhnete na hypotéku?

Je nutné napsat, že každá banka má trochu jiný systém. Mezi nejčastější důvody zamítnutí hypotéky patří:

  • záznam v registrech
  • nízký příjem
  • nemožnost dokázání příjmů
  • kontokorent
  • jiné půjčky
  • nízký odhad nemovitosti bankou apod.

 

Jak řešit, když jste nedosáhli na hypotéku

Když jste na hypotéku třeba i nečekaně nedosáhli, můžete oslovit realitní kancelář, která vám pomůže i s výběrem bytu. Makléři řeší financování nemovitostí dnes a denně, pomohou vám najít skulinku, kudy se k hypotéce dostat nebo vám doporučí spolupracujícího finančního partnera, který nabízí dokonce lepší podmínky než mnohé banky.

S penězi máte výhodu proti jiným zájemcům

Když už tedy budete mít financování vyřešené, máte velkou výhodu oproti jiným zájemcům – můžete se v pravý čas rozhodnout a říct „kupuji okamžitě“. Jednoduše tak můžete reagovat rychleji než ostatní. Někdy dokonce dosáhnete na slevu, když vše proběhne velmi rychle. Určitě se ale nechte celým procesem provést zkušeným makléřem. Je to jistější, bezpečnější a celkově pro vás určitě výhodnější.

22.9.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek makléř