RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Předražené nemovitosti zdržují prodej

Lidé chtějí při prodeji nemovitostí logicky dostat co nejvíce peněz. Často se ale nedokážou podívat na věc s nadhledem a cenu přestřelí. Tím pádem neseženou žádného vážného zájemce o koupi a z nemovitosti se stává tzv. ležák. A takový ležák je spíše na obtíž, protože vás stojí peníze. Nemáte tam nájemníky, musíte nemovitost udržovat a nic z ní aktuálně nemáte. Lepší je trefit prodejní cenu hned napoprvé. Bohužel často je největší překážkou při prodeji nemovitosti samotný majitel. Navíc většina nemovitostí s takto špatně nastavenou cenou na samém počátku se nakonec prodají za méně!!!

Třetina nemovitostí je předražených

Zhruba třetina nemovitostí na realitních serverech je dost předražených. To se pozná i podle toho, že je nikdo není ochoten za takovou cenu koupit. Než prodejce vystřízliví do reality, uběhne zbytečně třeba půl roku. A cílem prodejce je přece nemovitost prodat za co nejvíce, ne čekat půl roku a více, než se rozhodne cenu snížit. Tady vám může pomoci dobrý realitní makléř, který dokáže stanovit optimální prodejní cenu celkem přesně.

Na internetu jsou nabídkové ceny, ne ceny kupní

Když se řídíte ostatními nabídkami podobných nemovitostí, není to vždy nejlepší volba nastavení prodejní ceny. Jedná se opravdu o ceny nabídkové, některé předražené nemovitostí tam visí už řadu měsíců (let), jiné se prodají jen po výrazné slevě. Na internetu převládají nadsazené představy majitelů nemovitostí. Chtějí to zkusit, ale mnohdy přestřelí. Většina majitelů předražených nemovitostí cenu časem sníží, ale celý prodej se dost zdržuje a pravděpodobně uškodí sám sobě majitel i s dosaženou konečnou prodejní cenou.

Smlouvání o ceně

Můžete cenu lehce nadsadit, ale ne o moc. Stejně tak je dobré si už předem ujasnit, jestli jste ochotni smlouvat. Ke smlouvání je důležité mít k dispozici objektivní technické posouzení nemovitosti, ať se můžete při jednání opírat o reálné argumenty.

Nejlepší je od začátku spolupracovat se zkušeným a férovým makléřem. Ten vám pomůže nejen nastavit optimální cenu, ale celým prodejem nemovitosti vás bezpečně provede.

20.10.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.