RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prefabrikované domy

Prefabrikované domy jsou v podstatě montované domy, kdy dodavatel doveze vše potřebné ke stavbě, a poté jej na místě složí. Případně vám nechá návod a dům si složíte sami. Je to taková forma jako IKEA nábytek. Montované domy zažívají v České republice docela boom. V drtivé většině se jedná o dřevostavby, doplněné samozřejmě o nejrůznější typy střech, dveře, okna, izolace apod. Pojďme se podívat na výhody prefabrikovaných domů.

Výhody montovaných domů

Montované (prefabrikované) domy jsou moderní a je to logické. Důvody, proč si je tolik lidí pořizuje, pochopíte, když se podíváte na tyto základní výhody prefabrikovaných domů:

  • Nízká cena. Jednou z hlavních výhod montovaných domů je jejich nízká cena. V praxi jste schopni postavit si domeček pro čtyřčlennou rodinu za 1,5 milionu korun. Kdybyste stavěli klasický dům, nedostanete se v dnešní době (podzim 2019) s cenou pod 4 miliony.
  • Velmi rychlá výstavba. Další výhodou, která často převáží misky vah pro prefabrikované domy, je rychlost výstavby. Dům může být postavený a obyvatelný během několika měsíců. Připravíte základy a za 3 měsíce bydlíte ve svém.
  • Možnost složit si dům sám. Jestli jste kutilové a chcete ušetřit, můžete si objednat jen materiál s návodem, a postavit si stavbu sami. Samozřejmě pak nesete veškerou zodpovědnost, takže záleží na tom, jestli si na to troufnete. Protáhne se tím totiž logicky i doba výstavby.
  • Nekupujete nadbytečný materiál. U klasických staveb se pořád něco objednává a dokupuje. Na konci často zjistíte, že vám zůstalo spousta nepotřebného materiálu, který jste museli zaplatit.
  • Různé typy domů. V dnešní době nabízí montované domy spousta českých i zahraničních firem. Tím pádem máte široký výběr nejrůznějších typů domů. Můžete zvolit jakoukoliv montovanou dřevostavbu.
  • Přírodní materiály. Dřevo, které je základem prakticky každého prefabrikovaného domu, je zdravý a přírodní materiál. Celý koncept těchto domů zohledňuje ekologické hledisko.

 

Poraďte se, oslovte několik firem, které montované dřevostavby nabízejí. Nebo využijte služeb realitní kanceláře a zkuste koupit už starší montovanou dřevostavbu ještě levněji.

23.11.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.