RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Preferujete bungalov nebo patrový dům?

Když se chystáte postavit dům, jednou ze základních otázek bude, zda chcete dům přízemní nebo patrový. Obě varianty mají své zastánce, své výhody i nevýhody. Někdy vás dokonce omezuje stavební úřad nebo velikost vašeho pozemku, takže není co řešit. Když kupujete už stojící dům, pak pro vás nakonec bude nejspíše nejdůležitější lokalita, stav domu, velikost a umístění zahrady. Jestli to bude bungalov nebo patrový dům nemusí být ve výsledku tak důležité. Co preferujete vy a vaše rodina?

Život v bungalovu

Bungalov je přízemní dům bez schodiště. Když máte dostatečně velký pozemek, pak jej můžete postavit. Budete mít větší střechu, větší zastavěnou plochu, ale zase můžete ze všech pokojů třeba vyjít rovnou do zahrady! Bungalovy jsou ideální na stará kolena, když už se vám nechce nebo nemůžete stoupat několikrát denně do schodů. Dají se dělat i bezbariérově. Cenově vychází stavba bungalovu a patrového domu podobně, vždy záleží na konkrétním projektu.

Život v patrovém domě

Když máte menší parcelu, bungalov se vám tam možná ani nevejde, takže je jasná volba patrový dům. V patrovém domě se dá snáze dům rozdělit na klidovou a společenskou zónu, nahoře obvykle bývá ložnice a dětské pokoje, dole pak kuchyň a obývací pokoj, které jsou často propojené. Část domu zabere schodiště, které u bungalovu není. Výhodou patrového domu také je, že při stejné užitné ploše dosáhnete menší zastavěné plochy. Budete méně investovat do základové desky, střechy i fasády.

Celkově se v posledních letech staví více a více bungalovů, ale rozhodnutí je vždy na konkrétní rodině. Každá varianta je dost jiná, a výhody i nevýhody obou typů staveb si každý bere jinak. Když vás nic neomezuje, je to nejlepší a můžete vybírat podle svého gusta!

3.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář REMAX Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.