RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Převzetí hypotéky?

Aktuální vysoké úrokové sazby na nově poskytovaných úvěrech vrátili do hry téměř již zapomenutý produkt, kterým je převzetí hypotečního úvěru. S touto situací se můžete setkat například při prodeji nemovitosti, kdy je prodávaná nemovitost zatížena hypotékou a dlužníkem na tomto úvěru je prodávající. Pokud je úroková sazba výrazně nižší než aktuálně nabízené sazby a do konce fixace původní hypotéky prodávajícího zbývá zajímavá doba (např. rok a více), pak pro kupujícího může být varianta převzetí hypotéky po prodávajícím velmi zajímavým řešením, jak se vyhnout vysokým splátkám při aktuálních úrokových sazbách.

Převzetí hypotéky má však jedno zásadní omezení, stávající hypotéku, tedy přesně řečeno zůstatek její jistiny musí nový klient (náš kupující) převzít za zcela totožných podmínek jaké hypotéka má. Není tedy možné hypoteční úvěr pro kupujícího, jakkoliv upravovat – zejména navyšovat objem nebo prodlužovat splatnost, případě upravovat délku fixace nebo jakékoli jiné parametry.

Současně je nutné upozornit na skutečnost, že banka bude u nového klienta zkoumat jeho úvěruschopnost (bonitu) zcela standardním způsobem jako by se jednalo o nový úvěr. Jednoduše řečeno, klient musí splnit aktuální úvěrové parametry DSTI, DTI, LTV, a také bonitně splnit nároky za aktuálních úrokových sazeb.

Omezením je také skutečnost, že aktuálně převzetí poskytuje pouze Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta Money Bank a Oberbank.

27.9.2022

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.