RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Při rozvodu se často prodává společná nemovitost

Rozvod samotný je extrémně stresující a smutná záležitost. Obzvláště když mají manželé menší děti. Ale život už je takový, že někdy to jinak nejde. S rozvodem souvisí i majetkové vyrovnání manželů, což bývá často problém. Když jeden z manželů odejde, druhý ho musí vyplatit, tedy zaplatit mu polovinu tržní hodnoty nemovitosti. Do toho hypotéka, běžné měsíční náklady na bydlení… pro člověka je to většinou opravdu velký stres. Není divu, že se spousta lidí rozhodne raději svou nemovitost prodat a peníze si spravedlivě rozdělit.

Spolupráce s makléřem vše usnadní

Jasné je, že se vyplatí prodávat nemovitost přes zkušenou realitní kancelář. Prodej nemovitosti je totiž taky docela stresující a vyčerpávající, nemluvě o tom, že vám vezme dost času. Když už se rozhodnete pro konkrétní realitní kancelář, je dobré se ještě nějak racionálně bez emocí domluvit se svým partnerem.

Zkuste se dohodnout, za kolik chcete nemovitost reálně prodat a ideálně si nechte zpracovat odhad ceny od realitní kanceláře. Pokud pořád bydlíte v dané nemovitosti, a ta není napsaná na vaše jméno, raději se o tom pobavte s právníkem, pro jistotu. Nezanedbejte zbytečně přípravu nemovitosti k prodeji a se svým partnerem ještě spolupracujte, ať vše dobře dopadne. O svém rozvodu se raději před kupcem nemovitosti nezmiňujte, někoho to může i odradit.

Prodej domu vám pomůže s novým začátkem

Něco končí a něco začíná. Když prodáte společnou nemovitost, můžete začít s čistým štítem a bez starého partnera či partnerky. Prodej společné nemovitosti vám pomůže udělat tlustou čáru a pokračovat v životě dál. Budete mít toto stresující období za sebou a můžete se začít těšit na další fázi svého života. Pořídíte si nové bydlení, koupíte menší byt, nastěhujete se k rodičům, či k novému partnerovi, to vše už je na vás, ale prodej společného majetku je důležitý krok ke svobodě.

Rozvod není příjemný, ale někdy to jinak nejde. Prodej nemovitosti je zase složitý, náročný a někdy i zdlouhavý. Přejeme vám, abyste obě akce zvládli co nejlépe!

22.1.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.