RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Příjem na stáří - koupit ruinu na venkově, opravit ji a pronajímat

Zajímavou možností, jak se finančně zajistit na stáří, je investovat do nemovitostí. Ceny nemovitostí dlouhodobě rostou. Když však nemáte spoustu milionů, těžko nakoupíte třeba několik bytů v Brně či dokonce v Praze. Můžete si však vyhlídnout starou chalupu ve špatném stavu, ale ve skvělé lokalitě. Opravit ji a pronajímat. Taky to nebude zadarmo, ale rozhodně je to levnější varianta než byty v Praze. A navíc tak získáte místo i pro svou rekreaci.

Lokalita je v takovém případě opravdu základ úspěchu. Musí se líbit vám i potencionálním hostům. Stačí najít fajn lokalitu, třeba na horách a máte vyhráno. Krkonoše, Vysočina, Jeseníky, Pálava, Šumava... v Česku je spousta krásných míst. Když pak najdete vhodný objekt, můžete začít plánovat rekonstrukci.

Aby se chalupa dobře pronajímala, je důležité ji dobře dispozičně vyřešit a také vybavit. Více ložnic, společenská místnost s krbem, praktická kuchyňka, ideálně i zahrada, kde si mohou hrát děti a dospělí zase grilovat. Co se vybavení týče, tak by mělo být bytelné a praktické, když skupiny kamarádů přijedou na dovolenou, někdy to bývá divoké, tak aby vybavení vydrželo =)

Když budete hledat vhodný objekt, ideální je oslovit lokální realitní kancelář, která vám s hledáním pomůže. Přece jen se dostane k více nabídkám, a když se nějaká nová objeví, okamžitě vás bude informovat. A je jasné, že u nákupu realit právě rychlá reakce hraje velkou roli. Kromě toho vás realitka bezpečně provede celým procesem nákupu nemovitosti a pomůže vám ho dotáhnout do konce.

6.12.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.