RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Privatizace bytů v Brně je neprůhledná a nahrává spekulacím

Brno obecně trpí nedostatkem bytů. Nové bytové domy se příliš nestavějí, protože celá byrokracie a získání povolení takové stavby trvá dlouhá léta, navíc stále není schválený nový územní plán, takže ani není mnoho míst, kde by se nové bytové domy daly stavět. I proto kvete spíše jejich výstavba za Brnem v rozumné dojezdové vzdálenosti. Bytová situace v Brně není ideální, ale stále je tady spousta obecních bytů, které chátrají a čekají na privatizaci, kdy se očekává, že do nich budou noví majitelé investovat.

Nákup za 50 % tržní hodnoty?

Obecní byty v Brně, které jsou v různém stavu, se postupně privatizují. Město je nabízí k prodeji lidem, kteří v bytě dlouhodobě žijí. Také se však privatizují byty, které jsou ve špatném stavu, a nikdo v nich trvale nežije. Takový byt se prodává cca za 40 až 50% tržní hodnoty, což je pro kupce extrémně výhodná investice. Stačí zaplatit rekonstrukci a byt má hodnotu mnohonásobně vyšší.

Problém je, že se až příliš často stává, že se taková možnost odkoupení bytu nedostane k obyčejným lidem, ale byty kupují kamarádi radních a vůbec lidé, kteří mají přístup k informacím a blízko k vedení města, které o privatizaci bytů rozhoduje!

Privatizované byty obyčejným lidem!

Takový pofidérní přístup není standardní, i když se děje i v jiných městech. Korupce, různé výhody, dohazování kamarádům. Nic z toho by se nemělo brát jako normální věc. Je nutné, aby se i v Brně stala privatizace bytů průhlednější a měla jasný řád, jak bude probíhat. Privatizované byty by se měly dostat průhlednou cestou k obyčejným občanům, kteří celá léta čekají na to, aby jim město obecní byty prodalo!

15.8.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Privatizace bytů v brně

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.