RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč často lidé nechtějí své nemovitosti prodávat

Vlastnictví nemovitosti je vysoce ceněné. Je to taková životní jistota, často se jedná o rodinné dědictví. Některé rodiny mají jasnou zásadu, že nemovitosti se neprodávají, jen nakupují, aby rostlo rodinné jmění. Prodávat nemovitosti, které lidé dostali od svých rodičů a prarodičů, se často považuje za hýření. Samozřejmě je to jen pohled některých, protože vždy záleží na tom, jak lidé použijí peníze, které za nemovitosti utržili. Jestli je investují do jiných nemovitostí, nebo do svého podnikání, zdá se to jako rozumná a férová investice.

Pro další generace

Hlavním důvodem, proč někteří lidé nechtějí nemovitosti prodávat za žádnou cenu, je rodinný instinkt. Snaha zanechat co nejvíce nemovitostí pro své potomky, pro další generace. Je to celkem logické a chvályhodné. Určitě lepší, než své nemovitosti rozprodat a prohýřit. Kdo by nechtěl zdědit pole, lesy, domy a další nemovitosti, které se dědí z generace na generaci, že? V dnešní době to sice znamená těžkou práci, starost o nemovitosti, jejich údržbu, ale vše se dá elegantně vyřešit. Přepsat na své děti, pronajmout apod.

Nemovitost je jistota – ceny dlouhodobě rostou

Pravdou je, že ceny nemovitostí v dlouhodobém horizontu neklesají, spíše naopak, stále rostou. Věřme, že v dalších dekádách nedojde k znárodňování, jako tomu bylo před rokem 1989, takže investice do nemovitostí a jejich předávání z generace na generaci vypadá jako rozumná volba. Dát svým dětem takovou podporu a jistotu, jakou nemovitosti představují, je bezesporu skvělý počin. Otázkou je, co s nemovitostmi udělají naše děti, ale to už je jen na nich.

Spousta lidí uvažuje ještě dále. Nestačí jim jen předat nemovitosti, které od rodiny dostali, svým dětem, ale během života se ještě snaží své majetky rozšířit. Investují své peníze do dalších nemovitostí, které tak přidávají do rodinného vlastnictví. Pro některé to dokonce představuje jeden z životních cílů. Jak jste na tom ve vaší rodině vy?

15.9.2020

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.