RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč je lepší, aby nemovitost ukazoval makléř než majitel

Když máte na své straně zkušeného makléře, je výhodnější, aby vedl prohlídky on (nebo výjimečně společně s vámi). I když makléř nemovitost tak dobře nezná, podívá se na vše s nadhledem a profesionálním pohledem. Schopný makléř vidí věci, kterých si sami nevšimnete. Dokáže rozpoznat nákupní signály, nebojí se zeptat, vidí řeč těla a chování zájemců. Celkem jasně pozná, jestli mají zájem nebo ne. Zkrátka je to školený profesionál na prodej!

Zpětná vazba k nemovitosti i k ceně

Když prohlídku vede sám majitel, obvykle se od zájemců nedozví zpětnou vazbu. Ti bývají tiší, kritiku ze slušnosti neřeknou, chválit byt také nechtějí, aby měli šanci na slevu. Když však vede prohlídku makléř, je to o něčem jiném. Makléř se dívá na byt s nadhledem, zájemci mu řeknou více, dozví se, co se jim v bytě nelíbí, nebo i za jakých podmínek by byli ochotni nemovitost koupit. Taková zpětná vazba je cenná i pro tvorbu propagace a prezentace nemovitosti, i pro zvážení slevy.

Majitel často nemá nadhled

Když vede prohlídky sám majitel, často opravdu nemá nadhled. Buď si myslí, že jeho nemovitost je výjimečná, nebo naopak, že nestojí za nic (stále častější případ). Obě varianty jsou špatné, protože buď odradíte zájemce, nebo zbytečně snižujete prodejní cenu nemovitosti. Nejlepší je dívat se na prodej pragmaticky, nezaujatě, nejlépe optikou kupujících. Prodávající to často nedokážou. Profesionální makléř je naopak nezaujatý, objektivní, v nemovitostech se orientuje a má tolik potřebný nadhled.

Emoce k prodeji nepatří

Dalším problémem mohou být emoce a ego majitele. Ten může být pod velkým tlakem a s prodejem spěchá, je v exekuci, rozvádí se, nebo má kdovíjaké jiné problémy. To kupující vycítí a negativně to ovlivňuje úspěšnost prodeje. I proto je lepší svěřit prodej profesionálům. Ti pro vás zajistí maximum. Prodají nemovitost co nejdříve a za co nejvyšší cenu. Perfektně nemovitost připraví, seženou zájemce, povedou prohlídky a nakonec zajistí i bezpečný převod nemovitosti na nového majitele a zároveň přesun peněz na váš bankovní účet.

26.2.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Makléř z Brna

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.