RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč kupovat úplně nový byt v novostavbě

Když kupujete byt, můžete si pořídit starší byt neb zbrusu nový byt v novostavbě a být tak prvním majitelem. V tomto článku se podíváme, jaké výhody má nákup úplně nového bytu. Začněme však také největší nevýhodou. Tou je vyšší cena než u srovnatelně velkého staršího bytu. Je to logické, ale na druhé straně získáte spoustu výhod. Mezi základní výhody nákupu úplně nového bytu v novostavbě patří:

  • Vše je nové a v záruce. V novém bytě vše funguje, je to úplně nové a v záruce. Navíc není potřeba do nového bytu vrážet další investice, tedy kromě vybavení a kuchyňské linky.
  • Nižší provozní náklady. Díky tomu, že se jedná o novostavbu, se dá předpokládat, že jsou zde použity moderní materiály a technologie, z čehož logicky vyplývá úspora energií a také nižší provozní režie.
  • Možnost financování hypotékou. Developeři počítají s tím, že velká část kupujících využije hypotéku, takže tak nastavují podmínky financování celého projektu.
  • Parkovací místo. Velmi často se staví nové bytové domy i s podzemní garáží, kde si můžete koupit vlastní parkovací místo, což se minimálně ve velkých městech hodí.
  • Výběr z různých bytů. Když si budete kupovat nový byt s předstihem, tedy ještě, než bude stavba dokončena, pak si budete moci vybrat z různých bytů. Nejen velikost, dispozici a patro, ale taky orientaci na vhodnou světovou stranu.

Bydlet v úplně novém bytě má své kouzlo, ale někomu zase sedí přestěhovat se už do zabydleného domu. Záleží na vás. Obecně platí, že nové byty nejčastěji kupují mladí moderně smýšlející lidé.

5.12.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.