RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč nefunguje trh nemovitostí bez RK

V zahraničí, hlavně směrem na západ, je běžné, že drtivou většinu všech transakcí s nemovitostmi vedou realitní kanceláře a makléři (až 95 %). Podporují to zákony a lidé realitní kanceláře oslovují automaticky, když chtějí koupit nebo prodat nemovitost. I pronájmy se povětšinou řeší přes realitky. U nás to není až tak jasné, stále je zde spousta lidí, kteří chtějí ušetřit a snaží se prodávat svépomocí. To má spíše nevýhody, ale o tom už bylo napsáno dost a dost. V tomto článku se chceme podívat na to, proč je osoba makléře při jednání o prodeji či koupi nemovitosti tak důležitá. A proč je potřeba vybrat zkušenou realitku.

Bez makléře se lidé často nedomluví

Prodej nemovitostí je hlavně o domluvě lidí mezi sebou. Samozřejmě jsou zde různé virtuální prohlídky, spousty inzerátů, emaily, fotky, telefonáty, ale nakonec je to vždy o domluvě. A realitní kancelář zde funguje jako zprostředkovatel. Až příliš často se totiž stává, že se prodávající s kupujícím nemohou domluvit. Může v tom být antipatie, neschopnost vyjednávat, sebestřednost, vazba na nabízenou nemovitost a mnoho dalšího. V praxi se jasně ukazuje, že právě nadhled a role zprostředkovatele je to nejdůležitější, co osoba makléře respektive realitní kancelář svým klientům nabízí.

Makléř prodej dotáhne do konce

Makléř má nadhled a také znalosti realitního trhu. Přece jen se v tomto oboru pohybuje každý den, zažil už stovky různých prodejů, a věřte tomu, že každý prodej je jiný. To je na realitním řemesle velmi zajímavé. U každé nemovitosti jsou trochu jiné okolnosti, nároky a požadavky, jiná typologie klienta, exekuce, hypotéky, věcná břemena a spousta dalšího. Zkušený makléř však prodej nemovitosti dotáhne do konce, ideálně rychle a ke spokojenosti všech stran. Realitní kancelář zase zajistí, aby vše proběhlo bezpečně, správně a svým jménem transakci zaštítí. Trh nemovitostí by byl bez realitních kanceláří a makléřů ve velkém zmatku, nastala by spousta chyb a lidé by se často jen těžko dokázali dohodnout!

18.10.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.