RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč prodáváte dům?

Otázka, proč prodáváte dům, je celkem důležitá. Podle toho se totiž dělá i strategie prodeje. Někdy je situace taková, že je potřeba prodat dům rychle. Jindy je dobré prodej načasovat tak, abyste si mohli koupit za utržené peníze jinou nemovitost. Také třeba není nutné spěchat, protože s domem jsou jen minimální náklady a vy si počkáte na nejvyšší nabídku.

Když budete dům prodávat ve spolupráci s realitní kanceláří, otázku důvodu prodeje by vám měl položit každý profesionální makléř. V tomto článku se podíváme na nejčastější důvody, proč lidé domy prodávají:

  • Dům z dědictví. Častým důvodem prodeje je zděděný dům. Když v něm nikdo nechce bydlet, nebo nechce vyplatit ostatní, logické je dům prodat. Obvykle tady není extra velký spěch, takže se pokusíte prodat dům co nejvýhodněji, za co nejvyšší cenu bez velkého tlaku na čas.
  • Stěhování kvůli změně lokality. Další častou variantou je prodej domu, ve kterém bydlíte. Možná chcete změnit lokalitu, přestěhovat se do většího nebo do menšího. Tady je dobré skloubit prodej domu s nákupem nového bydlení tak, abyste nezůstali bez střechy nad hlavou. Dobrý makléř vám tady hodně pomůže.
  • Stěhování z finančních důvodů. Když nezvládáte splácet hypotéku nebo máte jiné finanční problémy, není na co čekat. Čím dříve dům prodáte, tím lépe. Umoříte dluh u banky a další své závazky a uvidíte, kolik vám zůstane. Prodlužování tady obvykle není na místě a makléř se snaží prodat dům co nejrychleji.
  • Peníze na jinou nemovitost. Když chcete začít stavět někde jinde nebo se chystáte koupit si vlastní dům, určitě se vám budou hodit peníze z prodeje jiné nemovitosti. Možná vlastníte dům, který pronajímáte, nebo tam ani nikdo nebydlí. Když potřebujete peníze, prodáte ho. To je další častý důvod prodeje.

Ať už máte k prodeji domu jakýkoliv důvod, vyplatí se probrat strategii prodeje včetně prodejní ceny s nezávislým odborníkem. Pomůže vám dům prodat rychleji, za vyšší cenu a hlavně bezpečně!

11.2.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Tomáš Šimek Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.