RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč rozhodně podepsat exkluzivní smlouvu

Když prodáváte nemovitost, určitě se vyplatí spolupracovat se zkušenou realitkou nebo makléřem. Úspěšnější a profesionálnější realitní kanceláře preferují spolupráci pouze na základě exkluzivní smlouvy, což znamená, že svěřujete prodej své nemovitosti výhradně dané realitní kanceláři. Možná to zní pro prodávajícího nevýhodně, ale faktem je, že taková smlouva zajistí co nejlepší propagaci vaší nemovitosti. A naopak, je to ve skutečnosti nejvýhodnější varianta prodeje!

Některé realitní kanceláře vám nabídnou exkluzivní smlouvu jen jako variantu, jiné ji mají jako podmínku spolupráce. Proč byste tedy měli vůbec exkluzivní smlouvu podepsat:

  • Lepší propagace nemovitosti. Realitní kancelář zahrne vaši nemovitost do svého portfolia v rámci nasmlouvané propagace, za kterou platí vybraným dodavatelům a realitním portálům. Tím se samozřejmě zvýší pravděpodobnost, že se vaše nemovitost rychleji a za více prodá.
  • Vyšší motivace pro makléře. Když makléř ví, že prodává nemovitost jen on, pak má vyšší motivaci, udělá pro prodej to nejlepší, snaží se a neříká si, "že stejně nemovitost nakonec prodá někdo jiný, budu se raději věnovat jiné zakázce".
  • Není v tom zmatek. Když nemovitost nabízí více realitek, objevují se různé inzeráty i různé prodejní ceny. Působí to zmatečně a zájemci jsou na rozpacích. Celá nabídka pak působí trochu nedůvěryhodně.

Podepište smlouvu na dobu určitou

Výběr vhodné realitní kanceláře je důležitý. Určitě si zprostředkovatelskou smlouvu dobře přečtěte, je běžné, že tam bude i doložka o tom, že musíte zaplatit smluvní pokutu, když prodáte nemovitost přes někoho jiného. Taková pokuta bývá cca 5% ceny nemovitosti. Dejte na doporučení a reference. A smlouvu podepište na dobu určitou, když totiž nebudete s makléřem spokojeni, můžete jít za jinou realitkou, nebo zkusit nemovitost prodat sami. Když máte smlouvu na dobu určitou, motivujete tak i makléře, aby se věnoval vaší nemovitosti a obchod zbytečně neprotahoval!

23.3.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.