RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč se lidé nejčastěji stěhují

Lidé se stěhují neustále. Průměrně se každý z nás přestěhuje čtyřikrát za život. Jen málokdo zůstane celý život v jednom domě. Častější je zůstat v jednom městě nebo vesnici. V dnešní době se však lidé stěhují ještě mnohem více než dříve. Do města, za prací, do zahraničí na zkušenou, na venkov za přírodou. Nejčastěji se lidé stěhují kvůli studiím a kvůli založení rodiny. Důvodů je však mnohem více. Vybrali jsme pro vás 3 nejčastějších důvodů ke stěhování.

Osamostatnit se a odejít od rodičů

První stěhování od rodičů přichází obvykle mezi 20 a 30 rokem života. Je to přirozené, je potřeba začít žít vlastní život. Někdo se stěhuje na studentské koleje, jiný s kamarádem nebo partnerkou do pronajatého bytu. Jiný vyráží rovnou do světa a po návratu už se k rodičům nevrátí. Mladí lidé nemají tolik peněz, proto chodí do pronájmů nebo si pořídí malý byt.

Založení rodiny

Dalším krokem bývá partnerství nebo přímo manželství. Lidé si uvědomují, že se možná jejich rodina rozroste a malý byt nebude stačit. Buď si pořídí větší byt, nebo uvažují o stavbě rodinného domu. V Česku touží většina lidí po vlastním bydlení (na rozdíl od zemí v západní Evropě).

Když se mladému páru narodí dítě a plánují i další, začínají často uvažovat o stěhování z města na venkov. Přece jen tam je čistší vzduch, méně aut, lesy, louky, rybníky. Spousta lidí nechce vychovávat děti ve městě. Navíc mít vlastní zahradu, to je radost a koníček.

Malý byt na důchod

Když děti odrostou a hypotéka je splacena, lidé samozřejmě myslí na své stáří. Co budou dělat s tak velkým domem a kdo se bude starat o zahradu? Často darují rodinný dům svým dětem a sami si hledají něco menšího. Někdy se i staří lidé vracejí i kvůli dostupnosti zdravotní péče do měst do menších bytů.

Stěhování je velká životní změna, ale k životu patří. V člověku většinou probudí novou energii, a když je to náročné, s odstupem času jsme rádi, že jsme změnu udělali.

10.1.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.