RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč se lidé stěhují z měst na venkov

V posledních letech narůstá počet lidí, kteří se stěhují z měst na venkov. V devadesátých letech tomu bylo přesně naopak, ale doba se změnila, a hlavně mladí lidé často nechtějí vychovávat děti ve městě. Raději volí klid a přírodu. Důvodů, proč nastal tento trend je hned několik. My jsme vybrali 3 nejvýraznější – dostupnost vlastního bydlení, možnost práce z domova a blízkost přírody.

Dostupnost vlastního bydlení

Češi jsou známí tím, že touží po vlastním bydlení, nestačí nám bydlet v nájmu. Vzhledem k tomu, že ve městech je bydlení velmi drahé, venkov láká mladé rodiny i z tohoto ekonomického hlediska. Koupit byt na maloměstě nebo si postavit dům na vesnici, je o několik milionů korun levnější než si pořizovat vlastní bydlení ve větším městě, o Praze ani nemluvě. Nejvýhodnější jsou tak místa, odkud se dá rozumně dojet do velkého města za prací, ideálně vlakem.

Možnost práce z domova

Hlavně díky internetu se svět extrémně zmenšil a již dnes je stále častější, že lidé pracují z domova. Tzv. home office je podle všeho i hudba budoucnosti, takže spousta lidí opravdu může většinu své práce udělat z klidu domova a do města dojíždět jen občas. Tím pádem není důvod ve městě bydlet a mladí lidé se tak beze strachu stěhují na venkov. To samozřejmě neplatí pro všechny profese, ale možnost práce z domova trend stěhování na venkov umocňuje.

Příroda a klid

Současný zrychlený životní styl s sebou nese spoustu stresu. Navíc ve městech není zrovna čistý vzduch ani blízké lesy. Vychovávat děti ve městě není zrovna ideální, rodiče mají strach z husté dopravy, z různých individuí a také z nedostatku přírody v okolí. Lidé se proto stěhují na venkov i kvůli čistšímu vzduchu, lesům, horám, čisté přírodě a nepoměrně většímu klidu, než jaký vládne ve velkých městech. Město láká studenty a mladé lidi, protože nabízí spoustu příležitostí, ale když se zakládá rodina, hodnoty a priority se často mění. Také se chystáte přestěhovat z města na venkov?

23.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.