RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč se někdy udává cena nemovitosti bez provize RK

Realitní kanceláře nepracují zadarmo, a když jsou schopné, svůj výdělek si určitě zaslouží. Za předem danou provizi poskytují širokou škálu služeb, které zajišťují bezpečný nákup a prodej nemovitostí. Když se podíváte na inzeráty na realitních serverech, možná vás zarazí, že někdy se udává cena včetně provize RK a jindy zase bez provize RK. Férovější a přímější je, když je v inzerátu uvedena cena včetně provize realitní kanceláři. Kupujícího tak nemůže nic překvapit. V tomto článku se však podíváme na případy, kdy se udává cena bez provize RK.

Inzeráty se snaží zaujmout nízkou cenou

Na realitním trhu je opravdu velká konkurence a některé realitní kanceláře a makléři se snaží prosadit za každou cenu. Tedy i na hraně vychytralosti. Tímto případem jsou inzeráty, které v ceně neuvádějí provizi RK a někdy to ani není v inzerátu uvedeno. Výši této provize se dozvíte až na prohlídce nemovitosti. V praxi se jedná o několik procent z kupní ceny. Tento způsob propagace a zaujmutí zájemců často používají realitní kanceláře, které nemají nabídku konkrétní nemovitosti v exkluzivním (výhradním) zastoupení.

Realitky se snaží provizi utajit před prodávajícím

Někdy je motiv uvádění inzerátů bez provize RK jiný. Realitní kanceláře nebo makléři nechtějí sdělit prodávajícím, o jakou provizi si řeknou. Dohodnou se třeba na prodejní ceně, tedy na penězích, které obdrží prodávající, a sami se pokusí nemovitost prodat za vyšší cenu. Rozdíl je pak jejich provize. Nezní to moc profesionálně, ale prodávající je ve výsledku spokojený a nemusí to řešit – své peníze dostane, a to je pro něj hlavní. Že je to pro něj ale ve finále nevýhodné, si už nemusí prodávající připustit.

Když makléř mlží…

Když chcete koupit nemovitost, prodejní cena včetně provize je pro vás zásadní. Jestli není uvedena v inzerátu, zeptejte se na to telefonicky ještě před prohlídkou nemovitosti. Když makléř cenu zatajuje, mlží a nepůsobí seriozně, běžte od takové transakce raději pryč. Neriskujte a raději oslovte férovou realitní kancelář, která vám pomůže nejen s prodejem, ale i s nákupem nemovitosti. A hlavně kde hned víte, kolik bude všechno přesně stát!

24.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář na křenové v Brně

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.