RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč si pořídit dřevostavbu

Dříve v Česku jasně vládly zděné domy, ale dnes se začíná trend měnit, do popředí se dostávají dřevostavby. Ne že by se jich stavělo více než zděných domů, ale jejich počet utěšeně roste. Důvodů je hned několik:

  • Dřevostavby jsou levnější. Fakem je, že dřevostavby jsou levnější než zděné domy. Někdy i o desítky procent .
  • Dřevostavbu postavíte velmi rychle. Velkou výhodou je skutečnost, že dřevostavba roste velmi rychle, navíc ji můžete stavět i během zimy.
  • Můžete stavět svépomocí. Když jste alespoň trochu kutil, neměl by být problém postavit dřevostavbu svépomocí, což ušetří další spoustu peněz. Montované dřevostavby připomínají skládačku, velmi pravděpodobně ji zvládnete sestavit i vy sami.
  • Efektivnější vytápění = úspora energie. Vytápění dřevostavby je jednoduché a může znamenat úsporu v řádu desítek procent.

 

Menší domky pro jedinou rodinu

Dřevostavba je čím dál oblíbenější i proto, že dnes mladí lidé raději staví vlastní domy, než aby využívali dvougenerační zděné domy svých rodičů. Dříve se stavěly ohromné rodinné domy, dnes je trend spíše opačný - stavět menší domky pro jednu rodinu. Navíc když dřevostavbu za 50 let zdědí potomci, mohou ji celkem jednoduše zlikvidovat a postavit si vlastní dům podle svých představ.

Jedním z argumentů proti dřevostavbám bývá strach z ohně. Testy jasně ukazují, že konstrukce není příliš hořlavá. Obecně totiž platí, že na hořlavost stavby má totiž vliv především vnitřní vybavení.

28.11.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.