RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč si v dnešní době koupit restauraci

Díky šílenství kolem koronaviru spousta restaurací v České republice znovu neotevře. Nikdo neví, jak se bude situace vyvíjet, ale už teď se v nabídce realitních kanceláří stále častěji objevují nabídky pronájmu nebo i prodeje restaurací. Je to logické. Na druhé straně, kdo by chtěl v této době restauraci koupit? Odpověď je celkem jednoduchá, investoři ve velkém kupují nemovitosti všech typů, takže mají zájem i o restaurace.

Restauraci znovu otevřít nebo předělat pro jiný účel

Vždy záleží samozřejmě na lokalitě, velikosti a stavu objektu restaurace, ale spousta investorů ráda nemovitost koupí a restauraci předělá tak, že nemovitost už bude sloužit jinému účelu. Mohou tam vzniknout nové bytové jednotky, kanceláře, sklady, obchody či jiné komerční prostory. Štamgasti nebudou rádi, ale spousta restaurací takto skončí.

Druhou variantou je restauraci jako nový majitel znovu otevřít. To je však vzhledem ke všem omezením trochu riskantní plán. Výhodou je to, že lidé jsou naučení do restaurace na daném místě chodit, možná budou chtít otevírající se restaurace podpořit. Dlouhá doba uzavření dává i možnost investovat do rekonstrukce objektu.

Když už však někdo dnes kupuje restauraci, obvykle s ní má jiné úmysly. To znamená předělat objekt k jinému využití. Faktem je, že je tady strašák velké inflace, takže investice do nemovitostí dávají absolutní smysl. A o bydlení bude zájem stále.

Chcete-li restauraci pronajmout, prodat nebo naopak koupit, ideálně oslovte lokální zkušenou realitní kancelář, která vás celým procesem bezpečně provede.

19.4.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.