RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč spolupracovat jen s jednou realitkou

Lidé si často myslí, že čím více makléřům svěří prodej, tím rychleji se nemovitost prodá. V drtivé většině případů, je to však právě naopak! Také je otázka, za jakou cenu. Obvyklý průběh u nemovitostí, které lidé dávají více realitním kancelářím, je takový, že se podobný inzerát objeví už během prvního dne na různých realitních serverech. Fotky nic moc, popis okopírovaný jeden od druhého, někdy dokonce i různé ceny. Vaše nemovitost se točí na pomyslném realitním kolotoči. A výsledek?

Možná budete mít štěstí a nemovitost se rychle prodá, nebo to dopadne tak, že se žádný vážný zájemce neozývá. Zájemci mohou být zmatení z tolika podobných nabídek jedné nemovitosti, neví, jak je to s provizí (tito rádoby makléři házejí provizi na kupujícího), a raději jdou hledat jinou nemovitost. Jednoduše spolupráce s více realitními kancelářemi najednou nedává smysl.

Zbytečný tlak na snížení ceny

Ze spolupráce s více makléři často plyne zbytečný tlak na snížení prodejní ceny nemovitosti. Když se totiž makléřům nedaří nemovitost rychle prodat, cítí na sobě tlak, protože ví, že zájemce shání i jiné realitky. Místo toho, aby pro vás opravdu něco udělali (home staging, kvalitní fotky, půdorysy, videoprohlídka, aktivní prodej, topování, marketing na sociálních sítích apod.), zajdou za vámi, že je potřeba snížit cenu. Možná odoláte, ale tlak se bude časem zvyšovat. Nakonec nejspíše podlehnete a prodáte svou nemovitost zbytečně pod cenou. Takováto služba už není pro vás, ale zcela jasně proti vašim zájmům.

Vyberte si jednoho super makléře

Z výše uvedeného vyplývá, že nejlépe vám s prodejem pomůže zkušený a férový makléř, který od vás dostane provizi. Věnuje vám čas, energii a udělá vše pro to, aby se vaše nemovitost prodala za nejvyšší možnou cenu. Můžete si udělat malé výběrové řízení a oslovit více makléřů, z nichž pak i podle svých pocitů vyberete jednoho výhradního. On se vám pak odmění kvalitní prací.

Další možností je prodej svépomocí. Proč ne, můžete to zkusit, ale nejspíše neoslovíte tolik potencionálních zájemců a možná nakonec nemovitost prodáte trochu zbytečně pod cenou. Ať se daří!

10.10.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek remax

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.