RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč spolupracovat s realitním makléřem?

Majitelé nemovitostí, kteří přemýšlí, že svůj byt, dům či pozemek prodají, velmi často pokouší osud a snaží se prodat svépomocí. Myslí si, že prodej nemovitosti je hračka a že to určitě zvládnou sami. Neuvědomují si ale rizika, kterým se tímto vystavují, netuší, kolik času je to bude stát a velmi často si ani neuvědomují, jak postupovat v případě, když najdou toho správného kupce.

Netvrdím, že nemovitost neprodají. Otázka ale zní, jestli prodají za maximální tržní cenu? Co myslíte?

V tuzemsku proběhne ročně asi půl milionu převodů vlastnického práva a realitní makléři zprostředkovávají zhruba polovinu z nich, zbylých asi 250 000 převodů si řeší samoprodejci sami.

Proč se k takovému jednání uchylují? Co za tím stojí? Důvodů může být několik, pojďme se na některé z nich podívat:

  • chtějí ušetřit za provizi
  • špatná zkušenost s realitním makléřem (přímá nebo zprostředkovaná)
  • strach z toho, že se zaváží smlouvou realitnímu makléři, který nebude dělat to, co slíbil
  • a další….

Realitní makléř prodá nemovitost za maximální tržní cenu

Představím vám pro příklad pana Radka. Radek je příjemný chlapík, má rád svoji rodinu a pracuje jako učitel na střední škole. Bohužel mu ale teď zemřela maminka a řeší, co s bytem, který po ní zdědil. Nepotřebuje ho a nemá zájem ho ani pronajímat, výnos z pronájmu by se mu zřejmě za jeho život nevrátil. Rozhodne se proto ho prodat. V dnešní době internetové je to přece velmi snadné? Anebo ne?

Udělá pár fotografií na svůj mobilní telefon. Podívá se na internet za kolik se podobné nemovitosti v dané lokalitě prodávají a na server bazos.cz atp. umístí inzerát. Pan Radek si je jist, že se mu zájemci jen pohrnou. Bohužel se tak ale neděje. Ptáte se PROČ?

  • potenciální kupující dnes zejména hledají na placených inzertních serverech
  • v momentě, kdy je nemovitost předražená, tak o ni nemá nikdo zájem
  • nekvalitní fotografie zapříčiní, že potenciální zájemci inzerci bez zájmu přejdou
  • nekvalitní inzerce – chybí zásadní informace o nemovitosti

A důvodů může být mnohem více, všechny ale vedou k tomu, že pan Radek je nucen nemovitost zlevnit a tím pádem za maminčin byt už nikdy nezíská maximum.

Pokud se ale pan Radek rozhodne pro spolupráci s realitním makléřem, tak tomuto všemu předejde. Díky profesionálním nástrojům je makléř schopen odhadnout reálnou tržní cenu nemovitosti. Zpracuje kvalitní inzerci a nemovitost nafotí tak, aby byla co možná nejatraktivnější. Dále zpracuje poutavou videoprohlídku, díky níž inzerce osloví až o 500 % více potenciálních zájemců. Zařídí home-staging, půdorys a další potřebné záležitosti pro zvýšení ceny nemovitosti.

Kvalitní realitní makléř využívá k inzerci mnohem více kanálů než jen klasickou internetovou inzerci. Inzeruje na sociálních sítích, kde je schopen Radkovu nemovitost propagovat a díky tomu získat mnohem větší poptávku. Při prohlídkách má realitní makléř pro zájemce připravenou informační brožuru, kde se potenciální kupující dozvědí další důležité informace, které nebyly v inzerci. Samozřejmostí je, že si tuto brožuru s sebou odnesou domů.

Najednou má pan Radek, díky kvalitní práci realitního makléře, několik vážných zájemců a může si vybírat.

Jak na to ale? Podle čeho vybrat toho jednoho, komu nemovitost nakonec prodá?

Schopný a zkušený realitní makléř dokáže situaci, kdy je více zájemců, využít ve prospěch pana Radka a zorganizovat aukční způsob prodeje! Díky aukci realitní makléři prodávají v průměru o 15 % dráž než samotní majitelé, a to už zní zajímavě, nemyslíte?

Pokud se jako majitelé nemovitosti rozhodnete pro spolupráci s realitním makléřem, tak doporučuji vybírat pečlivě. Podle mého názoru je důležité, abyste si s člověkem, který vám prodej vaší nemovitosti zprostředkuje, rozuměli. Věnujte čas tomu, abyste makléře poznali a dejte čas jemu, aby poznal vás. Pokud se oba budete cítit příjemně v mnohém to napomůže dosáhnout skvělého výsledku!

13.1.2020

Vlastimil Pohajda, realitní makléř. Telefon:  774 402 178, email: vlastimil.pohajda@re-max.cz 

Vlastimil Pohajda realitní makléř

Chci zaslat e-book zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.