RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Proč u nás rostou ceny rekreačních nemovitostí?

Zdálo by se, že ceny nemovitostí by měly v době koronaviru spíše klesat, ale v České republice zůstávají ceny nemovitostí zhruba na stejné výši. A ceny rekreačních nemovitostí dokonce už od jara rostou. Lidé kupují chaty a chalupy hned z několika důvodů. Někteří v tom vidí dobrou investici, chtějí chatu opravit a pronajímat, jiní by zase rádi měli místo, kde se mohou rekreovat, když už se prakticky nemůže cestovat do zahraničí.

Chaty a chalupy k pronájmu

Spousta lidí, kteří letos chtěli jet na dovolenou v Česku, nemohla sehnat ubytování. Penziony, chaty i chalupy k pronájmu byly rezervované hodně dopředu. I proto spousta lidí uvažovala o tom, že si koupí vlastní chatu nebo jiný rekreační objekt, a v době, kdy tam sami nepojedou, na něm budou vydělávat tím, že jej budou pronajímat. Tady je nejdůležitější atraktivní lokalita a slušné vybavení chaty nebo chalupy.

Rekreační nemovitost pro vlastní potřebu

Dříve byli Češi národem chatařů, což se teď do určité míry vrací. O chaty a chalupy je velký zájem, i díky koronakrizi si lidé uvědomili, že není potřeba jezdit na dovolené k moři nebo jinam do zahraničí, ale že si vlastně užili léto tady u nás. I proto je o chaty a chalupy ve slušném stavu velký zájem a jejich ceny tak postupně rostou.

Klid, příroda, pobyt s rodinou

Rekreační nemovitosti využije celá rodina. Když si koupíte chatu třeba na Vysočině, budete mít zázemí v klidném prostředí, blízko přírody. Chata pak může fungovat jako místo, kde se setkává rodina, kam jezdí prarodiče s vnoučaty, nebo kde se přes léto vystřídá celá rodina na dovolené. Vybavenou chatu či chalupu tak opravdu nakonec využije celá rodina i s přáteli.

19.10.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.