RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodat byt prvnímu zájemci nebo udělat aukci?

Když si najmete makléře, určitě očekáváte, že bude stát na vaší straně! To znamená, že se snaží prodat vaši nemovitost za dohodnutou cenu. Co ale dělat v případě, že je jasné, že o vaši nemovitost je hodně zájemců? Možná jste cenu podhodnotili a vaši nemovitost bude možné prodat za výhodnějších podmínek. Tady hodně záleží na konkrétní realitní kanceláři.

Někteří makléři budou rádi, že mají splněno, a prodali by nejraději nemovitost hned prvnímu zájemci. Jiné realitky vidí, že zájemců je více, a pokusí se ze situace vytěžit maximum. To znamená, že uspořádají se zájemci jednoduchou aukci. Tato druhá varianta je pro majitele rozhodně výhodnější, protože může získat desítky i stovky tisíc navíc. A to by měl být i cíl makléře. U nás v RE/MAXu je toto samozřejmostí!

Open house a následná aukce

Prodej pomocí jednoduché aukce přichází v úvahu jen v případě, že máte více vážných zájemců. Obvykle se tito zájemci objeví rychle po vydání inzerátu. Když je zájemců více, může realitka během týdne provést nemovitostí všechny zájemce a domluvit s nimi následný termín aukce, kde se rozhodne, který zájemce a za jakých podmínek nemovitost nakonec koupí. Zkušená realitní kancelář zorganizuje takovou aukci tak, aby to zájemcům přišlo úplně přirozené.

Když se zájemci nehrnou

Ne každá nemovitost přitáhne spousty zájemců. Důvodem může být vysoká cena, specifická nemovitost, stav nemovitosti nebo jednoduše málo atraktivní lokalita. Když se dlouho nikdo neozývá, a pak se objeví jeden zájemce, aukce moc nemá smysl. Prodávající je rád, že se někdo ozval a o nemovitost má zájem. V takovém případě je přirozené prodat nemovitost prvnímu zájemci a moc nevyčkávat a nečekat na zázrak.

Základem je profesionální přístup realitní kanceláře, proto se ještě před rozjetím prodeje na toto téma s makléřem pobavte.

26.8.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.