RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodat nemovitost a začít žít jinak

Život běží jako zběsilý. Děti rostou a roky přibývají. Někteří lidé naleznou vnitřní klid a rovnováhu ve stereotypním rodinném životě, jiní jsou spokojení a naplnění prací, ale je zde také spousta lidí, kteří jsou nespokojení, zkrátka něco jim v životě chybí. Velkým impulsem do života je změna. A čím větší změna, tím větší impuls. V tomto článku přinášíme jednu zajímavou změnu, kterou udělal truhlář Pavel z Brna, a která by vás mohla také inspirovat.

Pavel žil se ženou a dvěma odrůstajícími dětmi v bytě v centru Brna. Měl malou truhlářskou dílnu, spokojené manželství i partu kamarádů. Přesto mu něco chybělo. Dlouho se ženou debatovali, co změnit, aby dostali do života trochu akce a vzruchu a padl nápad, vyrazit do světa. Ale ne na dva týdny, ale třeba na dva roky. Kdy udělat takovou šílenost, když ne teď, po čtyřicítce? Mladší už nebudeme.

Nakonec se opravdu rozhodli, že vyrazí na Bali, za sluncem, teplem, mořem a exotikou. Obě děti byly nadšené. V praxi se pak hlavně řešily peníze. Jak to udělat, abychom si to mohli dovolit, na Bali moc peněz nevyděláme. Nadšení začalo vyprchávat. Je jasné, že do takovéto fáze se dostala spousta lidí. Průměrný člověk těžko našetří tolik peněz, aby mohl s celou rodinou odjet na neurčito na druhý konec světa. Pavel se ženou se však rozhodli udělat radikální krok – prodat byt v Brně.

Žijeme jen jednou, jdeme do toho a uvidíme, co život přinese. Vlastní byt prodali za 5 000 000 Kč a rozhodli se, že si na cestování vezmou polovinu a druhou polovinu si nechají, až se jednoho dne vrátí, aby si mohli koupit nějakou menší nemovitost. Vyrazili na Bali, dnes už jsou tam téměř půl roku, a tady odtud vypadají spokojeně. Uvidíme, jak to s nimi bude dál, ale každopádně palec nahoru za odvahu udělat velký krok a vyskočit ze zaběhnutých kolejí.

Život je opravdu moc krátký a běží hodně rychle. Jestli máte své sny, které chcete stále zažít, možná se opravdu někdy vyplatí jít do rizika. A prodej dražšího bytu s tím, že se přestěhujete do menšího nebo levnějšího, vám zajistí i potřebné finanční prostředky. A taky vůni dobrodružství!

27.5.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní kancelář z Brna města

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.