RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej družstevního bytu s realitkou

Když chcete prodat družstevní byt, respektive svůj podíl v družstvu, protože vlastníkem bytu je družstvo, vyplatí se spolupracovat se zkušeným makléřem. Budete totiž muset, kromě klasického určení optimální prodejní ceny a sehnání kupce, vyřídit různé formality s bytovým družstvem. Není to zase tak složité, ale s makléřem vše půjde jako po drátkách. Pojďme se tedy podívat, jak se takový družstevní byt prodává.

Jak určit prodejní cenu

Velmi důležité je určit takovou prodejní cenu, abyste sehnali seriózního kupce a zároveň nepřišli o pár set tisíc korun. To je přesně práce pro makléře. Má zkušenosti i účinné nástroje, jak optimální prodejní cenu nejlépe trefit. Mimo jiné prohlédne cenové mapy, podívá se na podobné inzeráty v okolí, zhodnotí stav vašeho bytu a vezme v úvahu i další okolnosti, které mohou mít na cenu družstevního bytu vliv. Cena družstevního bytu je obecně o něco nižší než cena bytu v osobním vlastnictví.

Jak najít kupce

Když máte určenu prodejní cenu, můžete začít společně s makléřem byt nabízet. Základem jsou profesionální fotografie, půdorys, trefný popis, videoprohlídka a někdy i 3D prohlídka. Můžete investovat do home stagingu, což je příprava nemovitosti k prodeji. Makléř využije veškeré možné kanály, aby prezentaci vašeho bytu dostal k co nejvíce potencionálním zájemcům. Kromě internetových serverů, které se na nemovitosti specializují, osloví i svou databázi investorů RE/MAX. Makléři mívají obvykle hned několik způsobů, jak nemovitost co nejrychleji prodat.

Každé bytové družstvo má jinak nastavené podmínky, ale nikde by neměl být s prodejem problém. Jednoduše se přepíše podíl na nového člena. Pozor! Často to nemůže být právnická osoba anebo cizinec! Byt zůstává ve vlastnictví družstva, takže pro družstvo se prakticky nic nemění. V ojedinělých případech však mohou nastat různé problémy, které by vám měl právě dobrý makléř umět pomoci vyřešit.

21.4.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Realitní makléř Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.