RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej dvougeneračního domu

Velké dvougenerační domy se stavěly nejvíce v 70. a 80. letech minulého století. Rodiny bydleli pospolu, mladí tolik neodcházeli do světa a alespoň jedno dítě doma většinou zůstalo, přivedlo si partnera a bydlelo ve stejném domě s rodiči. V dnešní době už je trend jiný – mladí lidé se stěhují do měst, nechtějí bydlet s rodiči. Je to přirozené. O to více se dnes prodává dvougeneračních domů. Co s nimi? Kdo si je koupí?

Důležité jsou dvě oddělené bytové jednotky

Když si někdo pořizuje dvougenerační dům, často je to s myšlenkou, že bude jeden z bytů pronajímat, což mu pomůže platit hypotéku. To je vcelku racionální úvaha. Když má dům jediný vchod nebo je příliš propojen, pomůže rekonstrukce. Oddělené bytové jednotky se hodí i v domech, kde bydlí v jedné části rodiče a v druhé některé z dětí se svou rodinou. Soukromí je prostě důležité a zlepší se tak i vztahy v rodině. Kdo by chtěl mít společnou kuchyni s tchýní, že? Další variantou je bydlet v domě se svým starými rodiči a mít tak možnost se o ně postarat.

Když tedy prodáváte dvougenerační dům, vyplatí se ho koncipovat tak, aby měl dvě oddělené bytové jednotky. Rekonstrukci můžete udělat sami, nebo to nechat na novém majiteli. Faktem je, že se lépe prodávají takto oddělené byty v jednom domě. Rekonstrukce však něco stojí, takže záleží na vašich možnostech.

Realitka a home staging

S prodejem dvougeneračního domu vám nejlépe pomůže lokální realitní kancelář nebo zkušený makléř. Ten vám může zajistit i home staging, což je příprava nemovitosti k prodeji. Dům se uklidí a za pár tisíc předělá tak, aby vypadal na fotkách co nejlépe, a zároveň aby nalákal opravdové zájemce. Home staging může zvýšit cenu domu o desítky tisíc korun.

Při výběru realitní kanceláře dejte jednoznačně na zkušenosti, reference a osobní doporučení svých přátel. Tak najdete spolehlivého makléře, který vás celým prodejem dvougeneračního domu provede.

25.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.