RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej nemovitosti bez emocí

Když se chystáte prodat nemovitost, nejspíše uvažujete o tom, jestli ji zkusíte prodat sami, nebo budete spolupracovat s realitkou. Jednou z výhod, které spolupráce s makléřem přináší, je právě odstup a prodej bez emocí. Když totiž člověk prodává sám, často je na nemovitost vázaný, ve svých očích ji přeceňuje nebo podceňuje. Navíc mohou majitele ovlivňovat různé životní patálie – dluhy, exekuce, rozvod, nečekané úmrtí v rodině s následným dědictvím apod.

Majiteli obvykle chybí nadhled

Největším problémem majitelů je skutečnost, že jim obvykle chybí nadhled. Obzvláště když byli během života s danou nemovitostí pevně spjati. Typický příklad, kdy nadhled chybí, je situace, kdy majiteli zemře i druhý rodič, a jemu zůstane starý rodinný dům po rodičích. Majitel si pamatuje, kolik úsilí stálo rodiče dům postavit, a nechce dům prodávat za tržní cenu, protože se mu zdá nízká. Za vysokou cenu však dům nikdo nekoupí. Čas běží, opuštěný dům chřadne a majitel je nucen jít postupně s cenou dolů. Na začátku možná byly zájemci, ale teď už se neobjevují ani za sníženou cenu. Nakonec dům prodá až po dlouhé době, navíc za nižší cenu, než by dostal hned na začátku. Takových příběhů je spousta.

Nepříjemné životní situace nahrávají kupujícímu

Dalším případem, kdy emoce negativně působí na prodej nemovitosti, jsou situace, kdy má majitel osobní těžkosti. V takovém případě je těžké zachovat chladnou hlavu a nadhled. Někdo s prodejem kvůli životní situaci zbytečně spěchá, jiný raději nastřelí nižší cenu, aby měl nemovitost z krku. Další se zase nechce babrat v papírech. Obecně se špatně koncentruje, když se rozvádíte, jste v exekuci, v dluzích, nebo vám právě zemřeli rodiče.

Raději spolupráce s realitkou

Důvodů spolupráce s realitní kanceláří je spousta. V drtivé většině případů se to vyplatí, jen je potřeba oslovit zkušené a osvědčené makléře. Ti vám pomohou nemovitost prodat rychle, bezpečně a za co nejvyšší cenu!

14.9.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.