RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej nemovitosti – bezpečnost především

Lidé jsou různí. Někdo je od přírody důvěřivý, jiný je zase příliš opatrný. Ideální je rozumná míra někde uprostřed, ale u tak závažné transakce, jako je prodej nemovitosti, se určitě vyplatí být velmi obezřetný. Děje se to minimálně, ale někdy se stane, že se i při prodeji nemovitosti stane nějaký podvod. Ať už má jakoukoliv podobu, není radno bezpečnost při prodeji nemovitosti podceňovat. Není to prodej ledničky nebo jízdního kola, že?

U obyčejných lidí je prodej nemovitosti největší finanční transakce v životě. Jde o miliony korun. Představte si, že byste o ně nějak přišli, nebo byste prodali za zbytečně nižší cenu. Nic příjemného. Tady se určitě vyplatí spolupracovat s profesionály.

Základem je dobrá smlouva

Součástí prodeje jakékoliv nemovitosti by měly být smlouvy. Existují různé smlouvy (kupní smlouva, smlouva o smlouvě budoucí, smlouva o zprostředkování aj.), důležité je, aby v nich byly jasně a přesně uvedeny dohodnuté podmínky. Nejlepší je, když je vše písemně dokladováno, ústní dohoda v tomto případě nestačí.

Dalším důležitým bodem je úschova peněz. Tady je potřeba využít banku, advokáta nebo notáře. Na úschově peněz se dohodnou obě strany – kupující i prodávající.

Zárukou je spolupráce se spolehlivou realitkou

Obecně určitě platí, že když prodáváte vlastní nemovitost svépomocí, jdete do rizika. Možná si myslíte, že ušetříte, ale prodej není zase tak jednoduchý. Tím, že zaplatíte provizi, si platíte profesionální služby včetně zaručení bezpečnosti celé transakce. Když budete prodávat sami, veškerá tíha zodpovědnosti leží na vás. Nemluvě o tom, že vám to zabere spoustu času a energie. Ať se prodej nebo nákup nemovitosti podaří bezpečně a bez potíží!

22.12.2019

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek realitní makléř brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.