RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Prodej nemovitosti v rámci rodiny

Když chcete prodat nemovitost, jednou z variant je nabídnout ji i někomu z rodiny. Majetek tak alespoň zůstane v příbuzenstvu. Každý takový prodej má svůj příběh, ale častokrát může dávat smysl. Existují různé důvody, proč nemovitost prodat někomu v rodině.

Na jedné straně je prodávající, který chce nemovitost prodat a ne darovat. Potřebuje peníze nebo mu to jednoduše přijde správné prodávat a ne darovat. Na druhé straně je kupující, který nemovitost i prodávajícího dobře zná, obvykle mu důvěřuje a v neposlední řadě je zde možnost domluvit se i na jiných podmínkách, než jaké jsou u klasického obchodování s nemovitostmi obvyklé. Například může kupující zaplatit nižší cenu nebo zaplatí jen část peněz a zbytek bude postupně doplácet.

Pravdou je, že ne všechny rodinné vztahy jsou ideální, takže se vyplatí i tak spolupracovat se zkušenou realitní kanceláří nebo s makléřem. Ten vám minimálně pomůže určit běžnou tržní cenu nemovitosti a provede vás veškerou byrokracií. Připraví smlouvy, bude jednat s úřady a celou transakci dovede do úspěšného konce. V praxi může mít převod nemovitosti v rámci rodiny různé podoby. Může se jednat o darovací smlouvu, ale spíše půjde o kupní smlouvu. Záleží na konkrétním případě.

Prodej nemovitosti v rámci rodiny je celkem běžný, třeba v případě, že chce jeden z majitelů prodat svůj díl pozemku, nebo chce prodat byt po babičce, ke kterému mají vazby třeba další vnuci apod. S prodejem nemovitostí v rámci rodiny se setkáváme celkem často. A ani takové transakce se mnohdy neobejdou bez realitního makléře.

25.7.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.