RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Profesionální inzerce nemovitosti a příprava inzerátu

Když prodáváte nemovitost, nejlepší je spolupracovat s dobrou realitní kanceláří. Ta totiž zajistí vše potřebné – určí optimální prodejní cenu, připraví nemovitost k prodeji, zajistí profesionální fotografie a také vytvoří profesionální prezentaci a připraví inzerát. Kromě ceny a lokality je právě inzerát hodně důležitý. Jestli prodáváte nemovitost sami, na text inzerce se opravdu zaměřte.

Jak napsat dobrý inzerát

Inzerát je potřeba psát tak, že se na něj podíváte očima kupujícího. To znamená, že je potřeba zdůraznit informace, které jsou pro kupujícího zásadní. Kromě faktického popisu samotné nemovitosti se zaměřte i na její okolí, uveďte také vzdálenost od školy, školky, zdravotnického zařízení, zastávky MHD, vlakového nádraží, pošty či obchodů. Důležité je zmínit i možnosti sportování, vzdálenost parků či jiných zajímavostí.

Přiložte půdorys nemovitosti

Samotný popis nemovitosti by měl být logický, jasný, dobré je držet se zaběhnuté terminologie. Kromě výměry a vybavení popište, jak je byt rozdělen, kam je orientován apod. Určitě pomůže, když k inzerátu přiložíte alespoň schématický půdorys, protože půdorys velmi pomůže udělat si konkrétní představu o nemovitosti i lidem, kteří nemají tak velkou představivost.

Ideální je spolupracovat s makléřem

Když oslovíte realitní kancelář, nemusíte popis nemovitosti, půdorys, ani inzerát prakticky vůbec řešit. Vše zařídí makléř, včetně profesionálních fotografií, případně i videoprohlídek nebo 3D prezentací. Když se jedná o tak velké částky, které se u prodejů nemovitostí točí, pak je jistější spolupracovat s profesionály, kteří zajistí hladký a bezpečný průběh prodeje. Oslovte ideálně realitní kancelář pod hlavičkou celosvětové značky, například REMAX.

11.10.2020

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.