RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Pronájem bytu se psem či kočkou - je to problém?

Když hledáte pronájem bytu a máte psa nebo kočku, v praxi je to dost omezující nevýhoda. Občanský zákoník sice říká, že "pokud chov zvířete nepůsobí majiteli bytu nebo ostatním obyvatelům domu nepřiměřené potíže, nemá majitel bytu právo na to, vám zvíře zakázat",  ale stejně se to nemusí každému majiteli líbit. Což je tedy celkem logické, protože se mohou obávat, že pes nebo kočka poškrábou zeď, parkety, nábytek nebo jinak byt poškodí.

Někteří majitelé přímo v inzerátu uvádějí, že v bytě domácího mazlíčka nepovolí, jiní chtějí za psa nebo kočku určitý měsíční poplatek nebo kauci. Když dá majitel do smlouvy bod, že zakazuje chov zvířat v bytě, podle zákona tato výhrada neplatí. Opět však v praxi platí, že základem jsou dobré a férové vztahy majitele a nájemníků.

Vztahy majitele a nájemníka

Nejlepší je se s majitelem na chovu domácího mazlíčka otevřeně domluvit - když nesouhlasí, začněte si raději hledat jiný podnájem. Podle zákona sice nejste povinni ohlásit, že jste majitel zvířete, nebo že máte úmysl si zvíře pořídit. Avšak je slušností takovou věc oznámit. Je to základ dobrých vztahů s majitelem. A když budou tyto vztahy dobře fungovat, to znamená, že také budete včas platit nájemné, pak budete mít pohodové bydlení zajištěno.

Určitě najdete spoustu pronájmů, kde nebude vlastnictví psa nebo kočky problém. S hledáním takového pronájmu vám může pomoci i realitní kancelář, která pomáhá pronajímat spousty nejrůznějších bytů. Zkuste se některé zeptat a uvidíte.

25.4.2021

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.