RE/MAX Delux
+420 602 703 897 Máte dotaz? Kontaktujte nás na +420 602 703 897

Pronájem bytu studentům

Jestliže máte byt ve městě, kde je nějaká Vysoká škola (ideálně hned několik), pak je zde možnost, pronajímat byt studentům. Takový pronájem má svá specifika a funguje trochu jinak, než u klasických pronájmů. Pronájem bytu studentům má svá úskalí, ale i své výhody. Pojďme se na tato specifika podívat:

  • Více nájemníků. Když je byt větší, můžete jej pronajímat více studentům. Každý obvykle potřebuje jen jeden pokoj a přístup do společné kuchyně a koupelny.
  • Krátkodobé pronájmy. Studenti si nejčastěji pronajímají byty jen na dobu svého studia. To znamená minimálně na rok, ale maximálně tak na 5 až 6 let. Faktem je, že spousta studentů školu nedostuduje a byty předčasně opouští.
  • Více peněz za nájemné. Díky tomu, že pronajímáte byt prakticky po jednotlivých pokojích, můžete si říct o trochu vyšší nájemné. Když máte byt dobře rozvržený, pak se dá na nájemném slušně vydělávat.
  • Byt žije. Pravdou je, že mladí studenti chtějí na jedné straně klid ke studiu, ale na druhé straně jsou to studenti, kteří si zvou návštěvy a pořádají menší večírky. S tím je potřeba počítat.

Jak byt studentům připravit

Když chcete byt pronajímat studentům, počítejte s tím, že budete mít nějakou práci navíc. Bude potřeba častěji hledat nové nájemníky, ale to jde u studentů celkem lehce. Je dobré byt studentům připravit. Rychlý a bezproblémový internet je základ, dále je dobré mít pokoje rozdělené tak, aby nabízeli studentům soukromí. Průchozí pokoje jsou překážka. Vyplatí se mít v bytě i funkční základní vybavení – velká lednička, pračka, základní nádobí, kuchyňský stůl, židle, v každém pokoji bytelná postel.

Někdo má z pronájmu bytu studentům obavy, na druhou stranu budete jednat s mladými lidmi, v bytě nebudou malé děti, ani domácí mazlíčci (když to nedovolíte), a hlavně budete mít zajištěný pravidelný přísun nájemníků a tím pádem i pasivní příjem z nájemného.

11.3.2020

Tomáš Šimek, majitel kanceláře. Telefon: 602 703 897, email: tomas.simek@re-max.cz

Tomáš Šimek realitní makléř Brno

Chci zaslat e-book jak prodat nemovitost zdarma do emailu!

Nenašli jste, co jste hledali?

Zkuste naše fulltext vyhledávání.
Hledat

Doporučené stránky

Povolení cookies

Používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.